Vlk – webkamera ze Zoo výběhu

| kvě 17, 2016 | Šelmy, Živé kamery ze ZOO | 11 komentáře(ů)

Vlk- popis

Vlk je největším zástupcem psovitých šelem, váží 35 až 52 kg. Je dlouhý 150 až 190 cm a vysoký 65 až 80 cm. Samice jsou menší – váží zhruba o 25 % méně než samci. Mezi různými poddruhy vlka jsou velké rozdíly v hmotnosti i ve velikosti. Například červený vlk (Canis Rufus) žijící na dolním toku Mississippi může vážit jen pouhých 15 kg. Na velikost vlků má také vliv zeměpisná šířka – čím severněji žijí, tím jsou větší (Bergmannovo pravidlo). Jedinou výjimkou z tohoto pravidla je arktický vlk (Canis Lupus Arctos) který je, i přes to že žije severněji, je drobnější než vlci žijící na severu Kanady a Aljašky. Na velikost má také vliv hojnost kořisti v oblasti kde žijí. Logicky čím více kořisti, tím větší vlci vyrostou. Plné velikosti vlk dosáhne ve věku okolo 1 roku.

Vlci jsou stejně jako psi nebo kočky citliví na vibrace a dokáží rozpoznat blížící se zemětřesení několik dní před jeho příchodem. Dokáže se podle intuice dorozumět s ostatními členy smečky. Ve smečce jsou vždy dva „Alfa vlci“. Ti můžou mít mláďata. Ostatní členové smečky se o mláďata pomáhají starat. Mládě se v těle matky vyvíjí 62 dnů, tedy dva měsíce. Během prvního týdne jsou slepá, později začínají vidět.

Když si nějaký vlk troufne na samce „alfa vlka“ a porazí ho, z alfy se stává samotář a z vlka se stává alfa vlk. Poražený vlk se stává vlkem „samotářem“ a žije sám. Výjimečně se stane, že vlka přijme jiná smečka.

Vlk – živě

přidat záznam

Vlk – živě – 2. kamera

Nové záznamy a zápisy

Nové komentáře

Diskuze ke kameře

11 Komentáře on "Vlk – webkamera ze Zoo výběhu"

Upozornit emailem
avatar
Petra Chlumecka
Editor

Čas na kameře 1 11:30 vlci dostávájí žrádlo.

Petra Chlumecka
Editor

Na kameře 1 je celkem živo 10:28 čtyři vlci si spolu hrají.
Kamera 2 10:36:30 2 vlci,ten světlý vlk dopadá na pravou nožku.Teď odpočívá.

Petra Chlumecka
Editor

04:10 vlci na dvorku,krásně jim ve tmě svítí oči.

Petra Chlumecka
Editor

Dnes jsou celkem často vidět vlci na kamerách.

Petra Chlumecka
Editor

Tady mají vlky pěkně ochočené 07:30 kontrola a ňuchňání 🙂

Petra Chlumecka
Editor

Kamera 2 08:02 krmení

Allassa
Member

Včera jsem našla tyto super přenosy a dneska píšou, že nejsou k dispozici, je fakt, že tam hrozně foukalo a sněžilo, tak snad je obnoví, vlci jsou moje srdcovka.

Petra Chlumecka
Editor

Dobrý den,pokoušela jsem se přenosy opravit,ale bohužel mi to nejde.Ono jim to tady dost často vypadává,tak uvidíme odpoledne.

Petra Chlumecka
Editor

Tady se už 3 hodiny předvádí vlk,byl tam i zaměstnanec od kterého se nechal pěkně drbat 🙂 Vraťte si čas na 9:38

wpDiscuz
+ podpořte a skryjte reklamy
x

ZooCam bez reklam? Jak skrýt reklamy?

Pin It on Pinterest

Share This