Vyberte stránku

Bizoni – popis

Bizoni v Národní parku kamera – Živě

Bizon je největší suchozemský savec v severní Americe. Předchůdci dnešních bizonů se do Ameriky dostali z Asie přechodem přes pevninský most v místě nynějšího Beringova průlivu. Kamera v Národním parku Grasslands představuje největší neporušený příklad toho, co zůstává prosperující. Stáda téměř 200 bizonů se volně potulují po své rodné prérii.

Prérijní bizoni se sdružovali do obrovských stád, jež mohlo tvořit i několik desítek tisíc jedinců (jeden údaj dokonce hovoří o stádě, které čítalo dvanáct milionů zvířat) a jež pokrývala území až o rozloze 80 čtverečních kilometrů. Na podzim se bizoní stáda přesouvala na jih a východ a na jaře se vracela zpátky do severních a západních oblastí. V zimě se bizoni rozptýlili do menších skupinek, hlavou odhrnovali sníh a spásali trávu.
Národní park Grasslands chrání smíšený travní ekosystém více než 70 různých druhů trav a více než 50 různých druhů květin. Pastviny jsou jediné místo v Kanadě, kde můžete vidět psouna prériového, tchoře černonohého a východní kuňku v jejich přirozeném prostředí.

Bizoni- živě


Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares