Orlovec říční – webkamera z hnízda v Lotyšsku

autor: | Čvc 4, 2016 | Evropa, Živé kamery z přírody | 799 komentáře(ů)

Orlovec říční – popis

Hnízdo pozorované kamerou se nachází v okrese Kurzeme – Saldus. Toto hnízdiště orlovců říčních je známé již od roku 1989. Počátkem 90. let bylo instalováno umělé hnízdo do jedle, bohužel strom se v roce 1996 zlomil. Poté orlovci hnízdili v různých mrtvých stromech. V listopadu 2007 Aigars Kalvāns nainstaloval umělé hnízdo do borovice.
Kamerový systém vytvořili Jānis Ķuze, Jānis Rudzītis a Aigars Kalvāns, s jeho údržbou pomáhal i Jānis Jansons.

Webkamera z hnízda orlovce říčního. Doporučujeme zapnout zvuk, orlovci se často projevují ostrými hvizdy, pro ně typickými.

Orlovec říční je středně velký pták z čeledi orlovcovitých. Dosahuje délky 55-58 centimetrů. Rozpětí křídel je 145-170 centimetrů. Orlovec žije převážně v okolí mořských pobřeží, u jezer a větších řek. Jeho potrava se skládá z 99 % z ryb, které loví na povrchu vodní hladiny. Hnízdo si orlovci často zabírají po jiných dravých ptácích, které bývá umístěno na nejvyšších stromech. Na vejcích sedí oba rodiče, ale především samice. Tu samec na hnízdě krmí. Orlovci sedí na vejci 35 až 38 dnů. Mladí orlovci z hnízda vylétají ve stáří 50 až 60 dnů.

 

Děkujeme provozovatelům webkamery:

https://dabasdati.lv/lv/kameras2020

Orlovec říční v Lotyšsku – živě


Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)