Racek tříprstý – hnízdiště v Anglii

autor: | Kvě 20, 2020 | Ptáci, Živé kamery z přírody | 1 komentář

Racek tříprstý – popis

Hnízdiště racků tříprstých se nachází ve městě Gateshead v Anglii.
NewcNewcastle- Gateshead Quayside je domovem nejvíce vnitrozemských chovných kolonií racků na světě! Tito fantastičtí ptáci tráví podzim a zima venku na moři a vracejí se do hnízda na stavbě a mostních římsách podél řeky Tyne koncem února až do srpna. Užijte si zblízka pohled na ptáky, když se sejdou se svým partnerem, staví si hnízda, snáší vejce a chovají svá kuřata pomocí kamery Kittiwake připojené k BALTIC centru pro současné umění.

* Vezměte prosím na vědomí * Fotoaparát se zapne v období březen až srpen, zatímco ptáci se vracejí do svých hnízdních míst.
Děkujeme provozovatelům webkamery:
https://durhamwt.com/kittiwake-cam/

Racek tříprstý je mírně větší než jeho hojnější příbuzný racek chechtavý, dorůstá přibližně 40 cm, váží 300–525 g a v rozpětí křídel má 90–100 cm. Je převážně bílý s šedým hřbetem a křídly, která mají výrazné tmavé konce, tmavými končetinami a žlutým zobákem. Přes zimu se u něho objevuje výrazný tmavošedý pruh za okem. Obě pohlaví jsou zbarvena stejně, mladí ptáci mají tmavou špičku ocasu, výrazné černé opeření na křídlech a na krku, dva tmavé pruhy na hlavě a tmavý zobák. Racek tříprstý velmi početně hnízdí na evropském a severoamerickém pobřeží Atlantského a Tichého oceánu. Po vyhnízdění ptáci opouštějí kolonie a rozptylují se po mořích. Přes léto se zdržuje zpravidla u mořského pobřeží.Loví především malé druhy ryb, korýše, hmyz nebo červy, často přitom doprovází velké rybářské lodě, na kterých požírá zbytky ulovených ryb, nebo okrádá menší druhy vodních ptáků o ulovenou kořist. Podobně jako většina ostatních druhů racků hnízdí v početných koloniích. Neúhledné hnízdo lemované mechem nebo mořskými řasami si staví obvykle na mořských, často i velmi strmých a nepřístupných útesech. Průměrná snůška čítá 1–2 bílá vejce, na kterých sedí střídavě oba rodiče 25–32 dní. O mláďata pečují ještě následujících 33–54 dní. Ve volné přírodě se může dožít i více jak 15 let.

Racek tříprstý – živě


Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)