Převzato ze stránek Minnesota Eaglecam

Máme zajímavé aktualizace o novém modelu EagleCam. Pokud jste v poslední době navštívili stránku, zaznamenali jste trochu činnosti, protože orli organizují své hnízdo, přidávají větvičky a připravují je jako součást svých chovných rituálů. Stavba hnízda nastane před pářením, obvykle začíná jeden až tři měsíce předem.Zaznamenali jsme páření v hnízdě.
Páří se několikrát denně, v blízkých větvích nebo v hnízdě. To znamená, že pokládka vajec může začít za pouhých 10 dní.

Vyhledávané hnízdo

Tento víkend a během posledních několika týdnů se na hnízdě objevilo množství návštěvníků, a mnoho lidí vyjádřilo obavu,
že rezidentní samec zmizel. Domníváme se, že sameček tvrdě obhajuje své území, takže je příliš zaneprázdněn, aby navštívil samotné hnízdo. Byl viděn v oblasti a my také věříme, že je stále kamarádem samičky.Jeden z návštěvníků byl čtyřletý samec, který usiloval o hnízdo a samičku. Rezidentní samička urputně bránila hnízdo a dala jasně najevo, že svého samečka už má
a jiného nebude v oblasti tolerovat.

Noční návštěvníci

Infračervená zobrazovací funkce na nové kameře se ukázala jako velmi informativní. Myši bělosrsté a mývalové jsou pravidelní noční návštěvníci. Vědci věří, že myši používají také hnízdo pro jejich hnízda! Krmí se zbytky potravy a používají peří a kožešiny, pro své malé domovy uvnitř velkého orlího hnízda. Mývali také vyčistili zbytky jídla, ale orli je varovali, že jejich návštěvy brzy skončí.

Problémy s webovou kamerou

Špatná kvalita streamingu z webové kamery byla frustrující také pro diváky a kamerové operátory. Na tom pracujeme tvrdě
a vyloučili jsme řadu faktorů. Samotný fotoaparát je v pořádku. Nemáme pochyb o tom, že pixilace se děje někde jinde, ale zatím ji nemůžeme určit. Mikrofon umístěný v hnízdě nefunguje. Není součástí kamery ani není připojen k ní. Mikrofon bude nahrazen. Xcel Energeticky velkoryse poskytuje plošinu, která nás přivádí k hnízdu, využíváme tuto výhodu v případě nutnosti.
Mají jeden nákladní automobil pro tuto oblast, který dosáhne dostatečně vysoko pro přístup ke kamerám, a poptávka po tomto vozíku je vysoká. Žádáme, abyste zůstali trpěliví, když se zabýváme chybami tohoto zcela nového systému.

Zimní adaptace

Mnoho ptáků a jiných zvířat má různé fyzické a behaviorální adaptace a strategie, které jim umožňují přežít i v nejchladnějším počasí. Zde je pohled na způsoby, jak tito úžasní ptáci přežívají a baví nás po dlouhé zimní měsíce.

Ptáci mají vyšší míru metabolismu a tím vyšší tělesnou teplotu než lidé, což je výzva udržet tělo v zimním období v teple. . Mnoho ptáků tráví podzim tím, že se vykrmují bohatým zdrojem potravin na zimu, – něco, čemu se lidé snaží vyhnout.

Peří je vynikajíc izolátor a mnoho nového peří roste během pelichání, asi 20 procent jejich hmotnosti v zimě. Jejich nohy jsou pokryty speciálními šupinami, které minimalizují tepelné ztráty a mohou snižovat průtok krve do nohou , takže krev proudí pouze do jejich hlavních orgánů. To znamená, že k cirkulaci krve je zapotřebí méně energie a ztrácí se méně tepla.

Ano, ptáci trpí, zvláště v extrémních podmínkách. Chvění je krátkodobá strategie, která zvyšuje jejich rychlost metabolismu, takže mohou generovat více tělesného tepla. Odstavení tepla je také důležitou strategií. Ptáci mohou změnit své nohy na výměnné stanice, termín nazvaný „protiproudová výměna tepla“. Vzhledem k tomu, že žíly a tepny v nohách jsou umístěny blízko sebe, teplá krev, která opouští jejich tělo, je ochlazena před tím, než dosáhne konce nohy. Podobně se chladná krev zahřeje před vstupem do těla. Tím, že se ochlazuje krev před tím, než dosáhne nohy, neztratí tolik tepla (méně ztráty energie). Zahříváním krve před tím, než vstoupí do těla, je méně pravděpodobné, že se ochladí studenou krví.

Ptáci používají celou řadu technik pro zachování tělesného tepla.

Odfouknutím peří vytvářejí kapsy vzduchu pro dodatečnou izolaci.
Přitisknutím zobáků do ramen, dýchají teplo svého těla.
Zakrývají obě nohy křídly, tím je chrání před větrem a chladem.
Otáčejí se zády ke slunci, aby využili slunečního ohřevu za slunečného dne.
Společné posedávají v křovinách , kde šetří tolik potřebného teplo.

Mnoho ptáků přejde do „strnulosti“, aby šetřil energii. Když je zvíře ve stavu strnulosti , jeho tělesná teplota se sníží a jeho srdeční, metabolické a respirační poměry se zpomalují, aby se šetřil energetický a kalorický výkon. Je to krátkodobá strategie (několik hodin nebo přes noc) pro přežití chladných teplot a silných bouří.

Ale jak se můžou v zimě úspěšně líhnout vajíčka?

Několik ptáků, jako je orel bělohlavý a výr virginský, se silně spoléhají na plodovou náplast, holou skvrnu na břiše, která usnadňuje přenos tepla do vajíčka při inkubaci. Zajímavé je, že samec i samice orlů mají plodovou náplast
a podílejí se o inkubační povinnosti.

Diváci EagleCam si mohou být jisti, že orli jsou dobře vybaveni, aby mohli vychovávat své mladé v chladných zimách
v Minnesotě.

Minnesota Nongame Wildlife Program

EagleCam a související technologie jsou placeny a udržovány programem Nongame Wildlife DNR, který je z velké části podporován dobrovolnými příspěvky. Uznávaný jako jeden z nejúspěšnějších programů tohoto druhu ve Spojených státech, program Nongame Wildlife pomáhá stovkám druhů v Minnesotě prostřednictvím obnovy, průzkumů a sledování stanovišť, technického vedení a dosahu vzdělání – zvířata jako jsou včely, motýli, zpěvní ptáci, žabky, žáby, želvy a netopýři, stejně jako orli.

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)