Pstruzi v našich podmínkách dospívají mezi druhým a třetím rokem života. Relativní plodnost samic kolísá v intervalu 2000 – 3000 ks/kg, ale v málo úživných horských potocích je to méně. Jikry bývají žluté a relativně velké, mají průměr 4 až 6 milimetrů. Ke tření dochází v říjnu a listopadu a závisí především na teplotě vody v daném toku. Do trdlišť dlouze migrují, přičemž jsou schopni překonávat poměrně vysoké vodní překážky, jako jsou vodopády a jezy.

[ihc-hide-content ihc_mb_type=“show“ ihc_mb_who=“2,3,4″ ihc_mb_template=“1″ ]

Jako trdliště si vybírá místa s písčitým nebo štěrkovitým dnem, s pomaleji proudící vodou a hloubkou do 0,5 metru. Vytloukají břichem ve dně oválné jamky až 50 centimetrů dlouhé, do kterých v několika dávkách ukládají jikry, které samec oplodňuje. Během tření oba rodiče víří písek a drobný štěrk, který jikry překrývá. V přírodních podmínkách dochází k vylíhnutí plůdku
v únoru až březnu.
Pstruh se dožívá věku 3 až 5 let, starší jedinci se vyskytují velmi zřídka. Jeho růst je závislý na množství potravy v dané lokalitě, v málo úživných tocích dorůstá ve věku 5 let do velikosti okolo 20 centimetrů, v lepších podmínkách větších řek přes
30 centimetrů.

Podvodní kamera sledující ryby v jejich přirozeném prostředí.
Pro pstruhy je to nyní doba roku, kdy připlouvají do řeky, aby se rozmnožili. Můžeme je pozorovat prostřednictvím této kamery.
Kamera je umístěna uvnitř akvária v přírodním potoce, který je asi 15 cm hluboký. Takhle můžeme sledovat přirozený rybí život.

Kamera je podporována střediskem pro chov ryb RMK v Põlula .Je používána videokamera Canon HV20E vybavená zařízením WD- H43 s širokoúhlým převodníkem.

Zde je seznam osob a institucí, které se podílejí na přenášení obrázků z oblasti pro reprodukci na naše domácí počítače:
Zvuk je zvukovou kartou ART.
Kódování streamu videa provádí Urmas Lett, EENet.
Externí připojení zajišťuje společnost Andigo Eesti OÜ.
Sledování souboru provádí Tiit Lepik z ITrotid OÜ
Práce na místě v Põlula provedl Ivo Kivinurk.
Nastavení fotoaparátu provedl Andrew Puusepp.
Rein Maran z Gaviafilm podporoval projekt při uspořádání osvětlení.
Kaido Haagen pomohl při instalaci a úpravě obrazu.
Kunnar, Ene a Ivar, specialisté z RMK Põlula jsou každoročně velkou pomocí.

Videozáznamy 2017

Boj dvou pstruhů,pravděpodobně soutěží o místo na tření.

Pstruzi plavou v řece

Videozáznamy 2016

[/ihc-hide-content]

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)