Průzkumné webové kamery African Animals se nacházejí v oblasti Keňské vrchoviny ve výzkumném biologickém středisku Mpala o rozloze 48.000 akrů v kraji Laikipia v centrální Keni ve stínu Mount Kenya.

[ihc-hide-content ihc_mb_type=“show“ ihc_mb_who=“2,3,4″ ihc_mb_template=“1″ ]

Mpala je přibližně 200 km2 nebo 48 000 akrů. Je domovem obrovské rozmanitosti africké divoké zvěře i domácích hospodářských zvířat, včetně boranského dobytka, velbloudů a malého stáda ovcí a koz.
Na kamerách můžete vidět: stáda buvolů,slony,kolpíka afrického,africké divoké kočky a psy,smečky šakalů,antilopy,Impaly,leopardy,žirafy,krokodýla nilského,skvrnité hyeny,paviány,hrochy,zebry.

Afrika je domovem nejrůznějších divokých zvířat na Zemi; Žije tam více než jeden milion druhů zvířat.
Keňská vysočina spolu s Velkým údolím Riftu jsou domovem „velkých 5“ afrických zvířat (sloni, buvolí, leopardi, lvi a nosorožci), které každým rokem přitahují tisíce návštěvníků do Keni.
Africká zvířata jsou od lidí dlouho ohrožena. Divoká africká krajina je oblíbená mezinárodní lovecká destinace od počátku 20. století
Ačkoli mnoho afrických zemí vytvořilo národní parky nebo oblasti ochrany přírody, africká zvířata jsou i nadále lovena pytláky. Mnoho zvířat v Africe, které zabíjí pytláci, jsou sloni, jejichž sloní kly se prodávají na černém trhu.
Největší hrozbou pro africké zvířectví nejsou pytláci, ale rostoucí populace lidí. Na africkém kontinentu žije více než 1 miliarda lidí.
Poptávka a spotřeba afrických zdrojů a půdy vyvolala silný tlak na africkou divočinu. Chov dobytka a zemědělské půdy soutěží s přírodním stanovištěm roamingových zvířat, jako jsou stáda gazel a zeber. Odlesňování představuje hrozbu pro stanoviště velkých lidoopů v Africe, jako je nížinná gorila a šimpanz.

Videozáznamy:

Sloní stádo s mláďaty u řeky.

Mladý africký orel u řeky

Slon a hroši

Zebry s mládětem

Hroši v řece

Antilopy

Kočkodani

Nesyt africký a kolpík

Osamělý slon se rochní v bahně

Krokodýl

Zelený had na stožáru.

[/ihc-hide-content]

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)