Čapího hnízdo na pivovarském komíně v Trutnově

autor: | Bře 7, 2021 | Evropa, Živé kamery z přírody | 161 komentáře(ů)

Čapí hnízdo – popis

V letošním roce byla instalovaná kamera na čapí hnízdo v Trutnově.
Hnízdo se nachází na 41 metrů vysokém komíně pivovaru Krakonoš. Kameru se 4K rozlišením instalovala firma HD Internet s.r.o., která je sponzorem přenosu.
Informace o hnízdění čápů na tomto hnízdě jsou dostupné až od roku 2013. Naposledy zde čápata vyvedla v roce 2017 Bohunka, která nyní hnízdí s Bohoušem na hnízdě v Bohuslavicích. Od té doby komín čápi sice navštěvují, ale trvalý hnízdící pár se zde zatím nevytvořil. V loňském roce se na hnízdě zdržoval delší dobu Bukáček (čáp vdovec z Mladých Buků) se svou novou partnerkou Betynkou. Na hnízdění však již bylo pozdě a Betynka na něj navíc byla ještě příliš mladá. Necháme se překvapit, zda se letos tito dva vrátí a vyberou si jako domov tento komín nebo mladobucký. Možná se objeví zcela noví čápi, nelze vyloučit třeba i návrat Bohunčiných potomků z roku 2017. Ti bohužel ještě nebyli kroužkováni, takže jejich identitu si můžeme pouze domýšlet. Pokud se na komíně usadí, snad nad nimi bude též držet ochrannou ruku patron našich hor, stejně jako nad bohuslavickými.
Vážení diváci, kamera přenáší obraz z hnízda v reálném čase. Čápi jsou součástí divoké přírody, pro kterou neplatí lidská měřítka a zákony. Proto se může stát, že se stanete svědky znepokojivých či nepříjemných událostí jako je agrese mezi čápy, útok dravce či úmrtí mláděte. Jedná se však o přirozený běh života, do kterého by člověk neměl zasahovat. Díky kamerovému systému je však hnízdo zároveň pod dozorem odborníků – ornitologů, kteří mohou zvážit a provést případný zásah v hnízdě, pokud ho uznají za nutný a vhodný.

Děkujeme provozovatelům webkamery:
https://www.hdinternet.cz/
Facebook skupina:
https://www.facebook.com/groups/2121632797891363/

Čapí hnízdo – živě


Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)