Sokol stěhovavý – hnízdo Francie

autor: | Led 31, 2017 | Evropa, Živé kamery z přírody | 308 komentáře(ů)

Sokolí hnízdo – popis

Hnízdo se nachází ve francouzském městě Illkirch-Graffenstaden na kostele sv. Symfonie ve zvonici, město a LPO nainstalovaly hnízdní budku 19. září 2015.

Záměrem tohoto projektu není nahradit přirozená stanoviště nebo přilákat tyto dravce, aby se omezilo přemnožení holubů, ale aby se umožnilo množit přítomným ptákům, kteří si vybrali území k chovu v těch nejlepších podmínkách.
Neprovádí se žádné lidské zásahy, kromě počáteční instalace hnízdní budky a jejího každoročního čištění (s laskavou podporou horolezeckého klubu Les Mousquifs).
Sokol stěhovavý téměř vymizel v 70. letech kvůli pesticidům. Tento druh byl zachráněn zákazem DDT od 80. let a zákazem jiných organochlorovaných pesticidů. Přispělo také monitorování a ochrana hnízdních oblastí angažovanými ornitology. Alsasko má v současné době kolem 50 až 60 párů.
Poté, co samec (Flash) zmizel na konci února 2018, objevil se nový samec (Flashblack) který hnízdil se samičkou Valentine.

Děkujeme provozovatelům webkamery:
Hnízdo 1 – kamera 1 a2

Le Faucon Pèlerin

Hnízda kamera 3 a 4
Hnízdo 3 na komíně Châteauneuf
Hnízdo 4 v Saint-Chamond

Faucon pèlerin – Caméra en direct à Châteauneuf

Sokol stěhovavý – živěOdebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)