Veveří spižírna webkamera z dutiny stromu

autor: | říj 12, 2017 | Evropa, Živé kamery z přírody | 14 komentáře(ů)

Veverka obecná – popis

Veverka obecná je středně velký hlodavec z čeledi veverkovitých obývající široké území v rozmezí od západní Evropy až po východní Asii. V České republice ji nalezneme v lesích všech typů, parcích, alejích, větších zahradách nebo hřbitovech se stromovým porostem.[2] Má zrzavou, černou a někdy hnědou srst.

Veverka obecná obvykle dorůstá 19 až 23 cm a dosahuje hmotnosti mezi 250 až 340 g někdy i víc. Huňatý ocas, který napomáhá udržovat rovnováhu při lezení a skocích na stromech a který veverka využívá jako „pokrývku“ těla při spánku, je 14,5 až 20 cm dlouhý. Charakteristickým znakem pro veverku obecnou jsou střapce chlupů na ušních boltcích směřující do špičky a viditelné především v zimním období. Stejně jako většina stromových veverek má i naše veverka ostré a zakřivené drápy, které jí pomáhají při lezení po větvích stromů.
60 až 80 % dne tráví hledáním potravy,kterou tvoří především semena šišek, houby, které si suší ve svých hnízdech, ptačí vejce, různé plody, např. oříšky, ale občas si pochutná i na čerstvé míze. Část nalezené potravy si uschovává do svých „spižíren“ v dutinách stromů, které ji poskytují výbornou zásobárnu potravy v nejtěžších obdobích. Při konzumaci potravy přitom sedí jako většina veverkovců „na bobku“, přičemž si potravu drží v předních končetinách.
Veverka obecná je ve většině států Evropy chráněným druhem. To platí i v České republice, kde je v současnosti podle vyhlášky č. 395/1992 Sb. prohlášena za ohrožený druh.

Veverka obecná – živě


[popup_trigger id=“761″ tag=“span“]přidat záznam[/popup_trigger]

Nové záznamy a zápisy

Nové komentáře

Diskuze

14 Komentáře on "Veveří spižírna webkamera z dutiny stromu"

avatar
  Subscribe  
Upozornit emailem
Jaroslava Krejčová
Member

11.4. kamera aktivní, veverku jsem neviděla, ale různých ptačích strávníků je tam dost

Jaroslava Krejčová
Member

2.3. straky

Jaroslava Krejčová
Member

20.10. tady se baští a slupky plivou ven!

Jaroslava Krejčová
Member

Není to je ten dutý strom jak tam je krmení pro ptáky, kolem stromu jsou vidět slupky, původně jsem to brala za kamínky.Zatím se to stále jen načítá.

Přidejte se k nám!

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme. Nyní prosím dokončete svou registraci kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám zaslali

Pin It on Pinterest

Share This