Vlk – webkamera z vlčího centra centra v Minnesotě

autor: | Kvě 17, 2016 | Šelmy, Živé kamery ze ZOO | 138 komentáře(ů)

Vlk- popis

Tato kamera má výhled na smečku vlků žijících v Mezinárodním vlčím centru v severní Minnesotě. Před kamerou se pohybují čtyři vlci: Axel, Grayson, Denali a Bolz. Ze severní strany vlčího prostoru můžete sledovat, jak vlci interagují, jedí a cestují přes 1,25 akrů, což zahrnuje dvě doupata, filtrovaný rybník a zalesněnou oblast. I v zajetí mohou být vlci nepolapitelní, takže pokud je hned neuvidíte, podívejte se zblízka na pozadí pod stromy. Vaše trpělivost bude odměněna.
Dva vlci jsou z arktických poddruhů: Axel a Grayson. Mají bílou barvu a jsou staří 4 roky.
Boltz je hnědobílý a reprezentuje poddruhy Great Plains. Je mu 8 let.
Denali je zástupcem poddruhu Rocky Mountain. Je šedobílý a je mu 12 let.

Vlk je největším zástupcem psovitých šelem, váží 35 až 52 kg. Je dlouhý 150 až 190 cm a vysoký 65 až 80 cm. Samice jsou menší – váží zhruba o 25 % méně než samci. Mezi různými poddruhy vlka jsou velké rozdíly v hmotnosti i ve velikosti. Například červený vlk (Canis Rufus) žijící na dolním toku Mississippi může vážit jen pouhých 15 kg. Na velikost vlků má také vliv zeměpisná šířka – čím severněji žijí, tím jsou větší (Bergmannovo pravidlo). Jedinou výjimkou z tohoto pravidla je arktický vlk (Canis Lupus Arctos) který je, i přes to že žije severněji, je drobnější než vlci žijící na severu Kanady a Aljašky. Na velikost má také vliv hojnost kořisti v oblasti kde žijí. Logicky čím více kořisti, tím větší vlci vyrostou. Plné velikosti vlk dosáhne ve věku okolo 1 roku.

Vlci jsou stejně jako psi nebo kočky citliví na vibrace a dokáží rozpoznat blížící se zemětřesení několik dní před jeho příchodem. Dokáže se podle intuice dorozumět s ostatními členy smečky. Ve smečce jsou vždy dva „Alfa vlci“. Ti můžou mít mláďata. Ostatní členové smečky se o mláďata pomáhají starat. Mládě se v těle matky vyvíjí 62 dnů, tedy dva měsíce. Během prvního týdne jsou slepá, později začínají vidět.

Když si nějaký vlk troufne na samce „alfa vlka“ a porazí ho, z alfy se stává samotář a z vlka se stává alfa vlk. Poražený vlk se stává vlkem „samotářem“ a žije sám. Výjimečně se stane, že vlka přijme jiná smečka.

Děkujeme provozovatelům webkamery:
https://wolf.org/wolf

Vlk – živě

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)