Kardinál červený – webkamera

autor: | Dub 15, 2020 | Ptáci, Živé kamery z přírody | 27 komentáře(ů)

Kardinál červený – popis

Hnízdo kardinálů červených se nachází v soukromé zahradě v Texasu,USA

Děkujeme provozovatelům webkamery

Kardinál červený (Cardinalis cardinalis) je 21 – 23 cm dlouhý pěvec z čeledi kardinálovitých. Vyskytuje se na okrajích lesů, v parcích, zahradách a v blízkosti bažin v jižní a východní části Severní Ameriky, konkrétně v Mexiku, Belize, Guatemale a na Bermudských ostrovech.
Samec je karmínově červený a na hrdle má černé opeření, samice je žlutohnědě olivová. Má nápadně dlouhý ocas, silný zašpičatělý zobák vhodný k rozbíjení tvrdších semen a na hlavě vztyčitelnou chocholku.
Kardinál červený je všežravec, ale jeho hlavní složku potravy tvoří rostlinná strava (semena, plody, květy, listy a jiné části rostlin), občas chytají i menší hmyz. Ozývá se hlasem tvořeným výraznými a melodickými tóny. Samec je po celý rok teritoriální, nejagresivnější je přitom v době rozmnožování. Při námluvách samec do zobáku samice vkládá zralý plod a čeká, zda jej samice přijme. Ročně má 2 až 4 snůšky, přičemž v jedné obvykle bývají 3 až 4 vejce.
V minulosti byl v Americe velice exklusivním domácím mazlíčkem, v současné době je však ilegální chov kardinálů červených přísně zakázán.
Kardinál červený je státním ptákem v Illinois, Indianě, Kentucky, Ohiu, Severní Karolíně, Virginii a Západní Virginii. Je symbolem baseballového klubu St. Louis Cardinals a fotbalového klubu Arizona Cardinals.

http://www.tomnliz.com/?fbclid=IwAR36ubl3NIxg4181MpIIr6HHtwH98Or7NMYtdVn4ffV00hP_uGuu_CxTza4

Kardinál červený – živě


Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)