Koala medvídkovitý v přírodní rezervaci Lone Pine

autor: | Úno 12, 2020 | Austrálie, Živé kamery z přírody | 10 komentáře(ů)

Koala medvídkovitý – popis

Rezervace Lone Pine byla založena v roce 1927.
I když mají spoustu míst k sezení, tyto koaly se často rozhodnou spát naskládané ve skupinovém objetí – někdy 3 nebo 4 v řadě. Návštěvníci svatyně a pozorovatelé webkamery mohou vidět řadu jejich každodenní mazlení.

Zatímco obecně je koala osamělý druh, mnoho koalů na Lone Pine vyrostlo společně a vytvořilo úzké pouta se svými spolubydlícími. Výstavní standardy stanovené ministerstvem zemědělství a rybolovu vyžadují, aby každá koala měla v každém okamžiku k dispozici nejméně dvě odpočinkové vidličky, ale kluci Lone Pine Cuddle Train mají v expozici celkem 27 různých míst odpočinku. Přesto, že mají dostatek prostoru pro samostatné spaní, rozhodli se spát blízko sebe.

Koala tráví mezi 18-20 hodinami denně spaním nebo odpočinkem, aby šetřil energii. Jejich zdroj potravy, eukalyptový list, neposkytuje velkou výživnou hodnotu a je to hlavně vláknina a voda. Koaly v Lone Pine dostávají každý den čerstvý eukalyptus, který se sklízí z vlastních plantáží.

Děkujeme provozovatelům webkamery: https://koala.net/

Koala medvídkovitý – živě


Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)