Orel Bělohlavý – hnízdo Decorah Sever

autor: | Úno 21, 2016 | Severní Amerika, Živé kamery z přírody | 1 033 komentáře(ů)

Orel bělohlavý- popis

Toto hnízdo se nachází na soukromém pozemku v severní Iowě, Decorah.
Hnízdo se nachází v bílém dubu v kousku lesa hraničícího s údolím. Potok protéká přes pole, kde je pastvina dobytka. Obecně platí, že orli začínají námluvu v říjnu, produktivní páření koncem ledna nebo začátkem února a kladení vajec v polovině až koncem února. Líhnutí obvykle začíná koncem března až začátkem dubna a orlíci vylétají z hnízda v polovině až koncem června. Zatímco mladí se obvykle rozptýlí mezi srpnem a říjnem, dospělí zůstávají po celý rok na území.
Samec je známý jako pan North (Sever. Samice je Decorah North Female, nebo DNF, která nahradila paní Northovou (Severní) v létě 2018.
První hnízdo v lokalitě Sever bylo postaveno v borovici. Větve se zhroutily po druhé hnízdní sezóně a orli se přesunuli k mrtvému jilmu. Hnízdili tam jen jeden rok, než se na konci roku 2013 přestěhovali na své současné místo. V srpnu roku 2018 se jejich hnízdo během extrémně silné bouře zhroutilo a sklouzlo ze stromu hnízda. Žádná z větví stromu nebyla rozbitá nebo poškozená, a proto se RRP rozhodli postavit na stejném místě startovací hnízdo. Do roku 2020 bude na tomto území sedmá sezóna a čtvrté hnízdo.
Kamera vysílá nonstop v 24/7 režimu, a to i v noci, kdy je přepnuta kamera na noční režim.

Děkujeme provozovatelům webkamery: https://www.raptorresource.org/birdcams/decorah-north-nest/

Orel bělohlavý je čtvrtý největší orel na světě. Jde o dravého ptáka z čeledi jestřábovitých. Dorůstá výšky 85 cm, rozpětí křídel má až 2 metry. Díky své majestátnosti se orel bělohlavý stal americkým národním ptákem, symbolem republikánského ducha. Orel bělohlavý používá jedno hnízdo i 35 let. Nejčastěji se vyskytuje u mořského pobřeží, v povodích řek a u jezer Severní Ameriky a severovýchodní Sibiře.

Orel bělohlavý – živě


Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)