Tučňák nejmenší – Oamaru

autor: | Lis 6, 2021 | Austrálie, Živé kamery z přírody | 14 komentáře(ů)

Tučňák nejmenší – popis

Kamera 1 – hnízdo tučňáků nejmenších, se nachází na Novém Zélandu ve městě Oamaru. Město se rozléhá u pobřeží Tichého oceánu., zhruba 80 km jižně od Timaru a 120 km severně od Dunedinu.
Kamera 2 – kolonie tučňáků v Oamaru
Tučňák nejmenší měří asi 35 až 40 cm a váží 1,1 až 1,6 kg. Samec má o něco větší hlavu a mohutnější zobák, bývá i nepatrně větší. Jejich tmavý „šat“ na hlavě, zádech a křídlech má modravý nádech, proto se mu říká i modrý tučňák. Obličej a krk jsou světle šedé, spodní část těla i ploutvovitých křídel jsou bílé. Oči má stříbřitě šedé.
Živí se převážně rybami, malými hlavonožci a občas korýši. Potápí se průměrně do hloubky 30 m, pod vodou zůstává asi 25 sekund, plave rychlostí až 6 km/hod, potravu polyká pod vodou. Neloví ve skupinách, zdržuje se od pobřeží ve vzdálenosti do 25 km. Jeho průměrná délka života je 6,5 roků. V porovnání s ostatními druhy má pomalý metabolismus.
Jsou zvláštní svým rodinným životem v podzemní, v norách. Mimo období hloubení nor jsou ke spatření pouze v noci, kdy se vracejí nebo odcházejí do moře. V průběhu dne jsou na lovu nebo spí v noře. Ochraňují takto svá vejce, mláďata i sami sebe před většinou predátorů a nejsou při hnízdění vystaveni zvýšeným teplotám s nástupem léta na jižní polokouli.

Děkujeme provozovatelům webkamer:https://www.penguins.co.nz/

Tučňák nejmenší – živě//i.ytimg.com/vi/Ojrx0sMp8UI/hqdefault.jpg)" class="et_pb_video_overlay">//i.ytimg.com/vi/i89AYGekG6Y/hqdefault.jpg)" class="et_pb_video_overlay">//i.ytimg.com/vi/PPl4PrVsd9A/hqdefault.jpg)" class="et_pb_video_overlay">Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)