Po úmrtí mláděte v hnízdě samečka YWK a samičky KGY byl tým Taiaroa Head zaneprázdněn pozorováním hnízd a přemýšlel, kam by bylo nejlepší přemístit kameru.

Testovala se kamera na jiném hnízdě, nicméně to není bez výzev. Ptáci se chystají do post-strážní fáze, kdy dospělí odcházejí poprvé od mláďat, takže je nutno provést jakoukoli akci, kde bude kamera, velmi pečlivě.

Bylo vybráno hnízdo na Kia Ora. na vrcholu Bluff Track.

Sameček GO je kroužkovaný (zelená / oranžová) a samička WO kroužkovaná (bílá / oranžová) GO (sameček, 34 let)
a WO (samička, 38 let) byli spolu od roku 2015. Byli na webové kamerě na chvíli, protože jsou blízko stávající pozice poblíž Tūmanako. Jejich embryo ve vejci později v inkubaci zemřelo a dostali náhradní mládě , které bylo opuštěno jako vejce jiným hnízdícím párem. Toto vejce bylo také položeno 5. listopadu a vylíhlo se 22. ledna.

Samička WO se vylíhla v roce 1980 a hnízdí od roku 1998, GO je její třetí kamarád, jsou to nejstarší pár v Taiaroa Head v této sezóně. Sameček GO měl jinou samičku s kterou hnízdil od roku 1990 vedle observatoře Richdale. Jejich první přežívající mládě hlídka na 2 dny odebrala, aby se minimalizovala porucha, protože mládě bylo ve velmi špatném stavu. Toto mládě bylo pojmenováno jako Fred (protože jeho život visel na vlásku) a přežil! V loňském roce dokonce měl mládě , takže je v této sezoně pryč.

Hnízdo GO a WO je asi 20 metrů od loňského hnízda kde bylo mládě Tūmanako, které jsme sledovali než se Tūmanako rozvinul.

Přímí přenos z hnízda ke sledování zde: https://www.zoocam.info/albatros-kralovsky-webkamera-z-hnizdeni/

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)