Orlovec říční – webkamera z hnízda

| dub 27, 2016 | Evropa, Živé kamery z přírody | 1 457 komentáře(ů)

Orlovec říční- popis

Webkamera z hnízda orlovce říčního nabízí pohled na dvě obsazená hnízda. Doporučujeme zapnout zvuk, orlovci se často projevují ostrými hvizdy, pro ně typickými.

Orlovec říční je středně velký pták z čeledi orlovcovitých. Dosahuje délky 55-58 centimetrů. Rozpětí křídel je 145-170 centimetrů. Orlovec žije převážně v okolí mořských pobřeží, u jezer a větších řek. Jeho potrava se skládá z 99 % z ryb, které loví na povrchu vodní hladiny. Hnízdo si orlovci často zabírají po jiných dravých ptácích, které bývá umístěno na nejvyšších stromech. Na vejcích sedí oba rodiče, ale především samice. Tu samec na hnízdě krmí. Orlovci sedí na vejci 35 až 38 dnů. Mladí orlovci z hnízda vylétají ve stáří 50 až 60 dnů.

Orlovec říční Estonsko – živě

přidat záznam

Nové záznamy a zápisy

Nové komentáře

Diskuze

1457 Komentáře on "Orlovec říční – webkamera z hnízda"

Upozornit emailem
avatar
INA
Guest

Dobrý den, Petro. Nevíte, kolik je Irmě roků? Ivo je čtyřletý a letos hnízdil druhým rokem. Irma na tomto hnízdě vyvádí mladé již pátým rokem, takže je jí minimálně 7 let, ale možná víc. Kolika roků se dožívá orlovec?

Petra Chlumecka
Editor

Dobrý večer Ino,samičky orlovců dosahují reprodukčního věku ve věku 3-5 let.
(a v hustě osídlených oblastech, jako v některých částech USA, to může být později (6-7 let)
Samička Irma byla kroužkovaná v roce 2012 ne jako mládě,ale byla odchycena. Neví se její přesný věk. Co se týče věku,orlovců říčních mohou se dožít až 30ti let.

+ podpořte ZooCam a skryjte reklamy

ZooCam bez reklam? A s plným přístupem?

jen 1,60 Kč/den

PODROBNOSTI
x

Pin It on Pinterest

Share This