Do Taiaroa Head pro chovatelskou sezónu 2020/2021 se zatím vrátilo 90 dospělých albatrosů! Hnízdo albatrosů královských se nachází na větrném konci poloostrova Otago, v přírodní rezervaci Taiaroa Head. Taiaroa Head (neboli Pukekura) je světově proslulý jako jediná kolonie albatrosů na pevnině na jižní polokouli. Na Taiaroa Head sídlí téměř 10 000 mořských ptáků. Některé druhy jsou přítomny pouze po část roku v době hnízdění.
Díky úsilí ministerstva ochrany Nového Zélandu byli hnízdící albatrosi v Taiaroa Head kroužkováni a jejich jednotlivé historie byly zaznamenány v předchozích hnízdních obdobích. Kamera Royal Albatross má od začátku sezóny 2015/2016 každý rok jinou hnízdní dvojici.


Albatros královský

Albatros královský tráví 80% svého života na moři a na pevninu se vrací pouze k chovu. Délka těla severních královských albatrosů je přibližně 1,2 metru, hmotnost 6-8 kg. Severní královský albatros je jedním z největších mořských ptáků na světě, s rozpětím křídel až tři metry. Jeden z nejdéle žijících ptáků na světě, který se pravidelně dožívá 40 let. Samice snáší jedno vejce v říjnu až listopadu. Doba inkubace trvá 75-86 dní (průměr 79).
Mláďata se líhnou v lednu až únoru a opouštějí hnízdo v září a říjnu. Maximální rychlost Albatrosa je kolem 110 km
Předchozí hvězdy Royalcam ze sezóny 2018/2019 samička LGL a sameček LGK, se znovu setkali před kamerou.
Od října se severní královský Albatros začíná vracet do svých hnízdišť na Taiaroa Head na jižním ostrově Nového Zélandu. To je doba, kdy si začnou stavět hnízdo, pářit se a připravovat se na to, že jejich budoucí vejce bude položeno.
Oddělení ochrany přírody vybere pár Royalcam pro sezónu 2020/2021 v prosinci poté, co byla všechna vejce položena a páry si postavili hnízda. V té době se kamera přepne na nové hnízdo.

Online přenos:

Albatros královský webkamera z hnízdění


Videozáznamy:

LGL (bílá, zelená, černá) a LKL (bílá, černá, bílá) se vrátili do kolonie!

LGL a LGK, pár Royal Cam 2018/2019 jsou zpět a hledají místo na stavbu hnízda! Vykazují neuvěřitelnou něhu a náklonnost k sobě navzájem, když se připravují na nadcházející období rozmnožování. Albatros se páří na celý život a je oddaný svému společníkovi.


LGL a LGK navštívil sameček LKL ( kružek bílá černá bílá), LGK a LGL začnou vokalizovat a pózovat. Vypadá to, že LKL právě kontroloval území. LKL je krytý pár s GL, takže pravděpodobně hledá i její návrat!

Námluvy albatrosů LGL a LGK

Nádherné snímky LGK a LGL

Albatrosí párty


LGL přijde domů odpoledne a čeká na návrat LGK

LGK leží v trávě, když letí LKL kolem. Nezůstává dlouho a znovu vzlétne. Biologové jdou zkontrolovat LGK a zjistit, zda je tam vejce (není).

Zdroj: The Royal Albatross Centre, Lady Hawk

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)