Hnízdo orlů bělohlavých se nachází 2,5 metru nad zemí ve stromu dubu na ostrově Santa Cruz v Kalifornii. Kamera a mikrofon jsou umístěny přibližně 15,5 metru od hnízdícího stromu.
Samička A-49 se jmenuje Cruz, sameček A-64 dostal jméno Spirit.
Samička (A-46) se vylíhla na hnízdě Pelican Harbor na ostrově Santa Cruz v roce 2006. Byla to první známá orlice, která se od roku 1950 vylíhla na Normanských ostrovech. Sameček A-64 je její bratr a vylíhl se v roce 2008 na stejném hnízdě Pelican Harbour.
Tato dvojice spolu hnízdí od roku 2012 a úspěšně odchovala v roce 2018 tři mláďata.Liška ostrovní
Liška ostrovní je malý druh lišky, obývající ostrovy Channel Islands u pobřeží Kalifornie. Dnes existuje 6 poddruhů těchto lišek, každá endemická pro jeden ostrov.
Liška ostrovní je výrazně menší než liška šedá, a pravděpodobně nejmenší liška Severní Ameriky. Délka činí 48–50 cm, výška v kohoutku pak 12–15 cm. Ocas je výrazně kratší než u lišky šedé – 11–29 cm oproti 27–44 cm. To je způsobeno tím, že liška ostrovní má o 2 ocasní obratle méně než liška šedá. Liška ostrovní váží mezi 1 a 2,8 kg. Největší poddruh se vyskytuje na ostrově Santa Catalina a nejmenší na ostrově Santa Cruz. Samci jsou vždy větší než samice. Liška ostrovní má šedou srst na hlavě, ryšavě červenou na stranách a bílou srst na břiše, krku a spodní polovině obličeje. Černý pruh se táhne od hřbetu k ocasu.Online přenos:

Orel bělohlavý webkamera Fraser Point

Videozáznamy:
Sova na větvi, po chvilce přichází na hnízdo liška
Liška na kontrole hnízda, na závěr prolétne nad hnízdem netopýr

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)