Vyberte stránku

Hnízdo orlů bělohlavých se nachází 2,5 metru nad zemí ve stromu dubu na ostrově Santa Cruz v Kalifornii. Kamera a mikrofon jsou umístěny přibližně 15,5 metru od hnízdícího stromu.
Samička A-49 se jmenuje Cruz, sameček A-64 dostal jméno Spirit.
Samička (A-46) se vylíhla na hnízdě Pelican Harbor na ostrově Santa Cruz v roce 2006. Byla to první známá orlice, která se od roku 1950 vylíhla na Normanských ostrovech. Sameček A-64 je její bratr a vylíhl se v roce 2008 na stejném hnízdě Pelican Harbour.
Tato dvojice spolu hnízdí od roku 2012 a úspěšně odchovala v roce 2018 tři mláďata.Liška ostrovní
Liška ostrovní je malý druh lišky, obývající ostrovy Channel Islands u pobřeží Kalifornie. Dnes existuje 6 poddruhů těchto lišek, každá endemická pro jeden ostrov.
Liška ostrovní je výrazně menší než liška šedá, a pravděpodobně nejmenší liška Severní Ameriky. Délka činí 48–50 cm, výška v kohoutku pak 12–15 cm. Ocas je výrazně kratší než u lišky šedé – 11–29 cm oproti 27–44 cm. To je způsobeno tím, že liška ostrovní má o 2 ocasní obratle méně než liška šedá. Liška ostrovní váží mezi 1 a 2,8 kg. Největší poddruh se vyskytuje na ostrově Santa Catalina a nejmenší na ostrově Santa Cruz. Samci jsou vždy větší než samice. Liška ostrovní má šedou srst na hlavě, ryšavě červenou na stranách a bílou srst na břiše, krku a spodní polovině obličeje. Černý pruh se táhne od hřbetu k ocasu.Online přenos:

Orel bělohlavý webkamera Fraser Point

Videozáznamy:
Sova na větvi, po chvilce přichází na hnízdo liška
Liška na kontrole hnízda, na závěr prolétne nad hnízdem netopýr

Přidejte se k nám!

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme. Nyní prosím dokončete svou registraci kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám zaslali

Pin It on Pinterest