Kamera v hnízdní budce puštíka proužkovaného ve státě Indiana patří do projektu The Cornell Lab of Ornithology. Soví budka se nachází v zahradě Jima Carpentera, prezidenta CEO volně žijících ptáků Unlimited od roku 1999.
Budka byla obsazena v roce 2006 a od té doby hostila několik hnízdících párů sov. Kamerový systém byl aktualizován v roce 2013 s bezpečnostní kamerou Axis P3364-LVE a mikrofonem namontovaným na straně budky. Infračervený osvětlovač v budce znamená, že můžete sledovat sovy po celou noc ( světlo je pro sovy neviditelné).


První vejce sezóny 2019 samička snesla 1. března,druhé vejce večer 4. března!

Puštík proužkovaný je noční pták z čeledi puštíkovitých. Dosahuje výšky okolo 50 cm, hlavu má dokonale kulatou a širokou s tmavohnědýma očima. Jeho opeření je hnědé s intenzivním tečkováním, má bílou hruď s podélným proužkováním a s příčnými vlnkami na hrudi.
Obývá smíšené lesy, ale hnízda si staví v čistě listnatých porostech v blízkosti vod. Obývá Severní Ameriku, Evropu a Asii.
Své hnízdo umisťuje do dutin stromu, které se dají využívat několika generacemi, nebo až desítky let. Také využívá opuštěná hnízda dravců a krkavcovitých pěvců. Obvykle snáší dvě až tři bílá vejce. Mezi jeho potravu patří malí savci, plazi, menší ptactvo, obojživelníci a korýši.


Online přenos
https://www.zoocam.info/pustik-prouzkovany/

Videozáznamy
Samička v hnízdě

První vejce sezóny 2019!2 vajíčka – inkubační přestávka

Sameček přináší samičce potravu do budkySamička vykukuje z budky

Sameček se samičkou vokalizují
Soví pár se zdraví na dálku

Doručení kořisti

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)