Tato kamera sleduje napajedlo Gowrie na Djuma Game Reserve v Sabi Sand Wildtuin v Jižní Africe. Ve skutečnosti se jedná o nejstarší vodní napajedlo v Africe a ve světě.
Kamera vysílá živě z tohoto místa od roku 1998. Kamera je vzdáleně řízena dobrovolnickým sborem lidí po celém světě známých jako „zoomie“.
U napajedla můžete spatřit různé druhy africké zvěře, antilopy, prasata bradavičnatá, opice, slony, žirafy, buvoly, pakoně, velké kočky a mnoho různého ptactva.Slon africký
Slon africký je největší suchozemský savec, od slona indického se liší způsobem života, prostředím, kde žije, i vlastnostmi. Má obrovské ušní boltce, mnohem větší než jeho asijský příbuzný, a jedinci obou pohlaví mají mohutné, dopředu čnící kly.
Slon africký obývá ve volné přírodě subsaharskou Afriku, konkrétně savany, pouště, tropický les a bažiny u řek a jezer.
Slon je výhradně býložravec. Živí se trávou, listím, větévkami hustých keřových porostů a často také plody typickými pro rovníkové pralesy.
Velikosti těla odpovídá i množství potravy, které kolísá od 300 do 450 kg. Samec a samice se setkávají pouze v období páření. Zatímco samci vytvářejí mládenecké skupiny nebo žijí samotářsky, samice společně s mláďaty vytvářejí rodinné klany čítající 20 až 30 zvířat. Mládě přichází na svět po březosti 22 měsíců, měří na výšku 1 m a váží 100 kg. Mateřské mléko pije tlamou, chobot se naučí používat teprve ve 3 měsících.
Slon africký je Jeden z nejvíce ohrožených afrických druhů zvířat.


Online přenos:

Sloní napajedlo Djuma – webkamera

Videozáznamy:

Sloní stádo u napajedlaVečer přichází k napajedlu slon, je celkem překvapený, když vidí v napajedle hrocha

Osamělý slonMalé stádo slonů přišlo k napajedlu

Osamělý slon s velmi krátkým chobotemMaličké slůně se stádem u napajedla

Stádo slonů se slůňaty

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)