Hnízdo se nachází u Velkého Medvědího jezera ( Big Bear Lake) v San Bernardino Mountains,
v okrese San Bernardino County, ve státě Kalifornie, USA. Náleží k povodí řeky Santa Ana. Okolí nádrže je vyhledávanou rekreační oblastí.
Samička Jackie má již za sebou jedno hnízdění na tomto hnízdě v roce 2018, kdy odchovala se samečkem jedno mládě. Původní sameček se po odletu mladého orla, který byl pojmenován Stormy na hnízdo nevrátil. V květnu 2018 se na hnízdě začal objevovat nový, mladý sameček, kterého pojmenovali Shadow. Mladý sameček se začal dvořit samičce, upravoval hnízdo a nakonec spolu začali hnízdit. Je to jeho první hnízdění, bude se postupně učit jak se o mladé orly starat. Musí přijít na to, jakou roli hraje v každodenním životě dodávání potravin a naučit se orly krmit.
První vajíčko samička položila 6. března, druhé 9. března. Mladí orli se začali líhnout v polovině dubna.
První mládě se vyklubalo 14. dubna, druhé o den později 15. dubna.


Online přenos z hnízda

Hnízdo orla bělohlavého – webkamera Big Bear

Videozáznamy Lady Hawk a Janntonne

13.4. proces líhnutí orlíčka
Vítej na světě BB1 !! oficiální vylíhnutí 14.4. 2019
Sameček Shadow byl na hnízdě a byl svědkem vylíhnutí jeho prvního mláděte. Dojemná scéna, jak se dotýká mláděte zobákem, jako by ho líbal a poprvé ho pozdravil.

Samička se vrací do hnízda a chce inkubovat vajíčka – neví, že se orlík vylíhl. Sameček je pyšný táta a nechce se z hnízda hnout. Samička sedí na boku hnízda a půlhodiny se dožaduje střídání v inkubaci. Nakonec Shadow vstane a samička uvidí poprvé své mládě.
Sameček přinesl seno na hnízdo a čeká až samička vstane. Když to udělá, oba se dívají na své nové mládě. Samička začne jíst a odtrhává malé kousky, aby nakrmila BB1, ale dítě bylo stále příliš unavené ze všech těch hodin strávených líhnutím. Máma je velmi trpělivá a stále nabízí malé kousky, sameček vše bedlivě pozoruje. Jeho zájem o jeho potomky je potěšující, protože tento orel je poprvé otcem.

Samička trpělivě krmí mládě a Shadow vše opět pozoruje.
15. 4. Druhé vajíčko má v sobě velkou trhlinu. Samička krmí mládě BB1.

Vítej na světě BB2 !! Rodina je nyní kompletní
Samička vstala a ukázala nám mláďata. Samička krmí BB1, když BB2 spí.

Samička vstane a krmí BB1, BB2 spadne na záda, je vidět jeho růžové bříško. To je místo, kde je žloutkový vak připojen k mláděti odkud přijímá živiny z vajíčka.
Shadow v posledních dvou dnech nedonesl jídlo do hnízda. Samička letěla obstarat kořist, sameček přiletěl na hnízdo a zdá se nejistý co má dělat. Chvíli se dívá na mláďata a pak je začne opatrně zahřívat. Samička přinesla jídlo a chce krmit, ale sameček nechce vstát. Mají krátkou diskusi a Shadow vyjadřuje svou nelibost, ale vstává a samička je schopna začít krmit. Sameček se stále učí, je to jeho druhý den v roli otce. Musí přijít na to, jakou roli hraje v každodenním podávání potravin a naučit se krmit orly.

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)