Bobří nora – webkamera

autor: | Čvn 22, 2016 | Severní Amerika, Živé kamery z přírody | 7 komentáře(ů)

Bobří nora – popis

Wekamera z nory Bobra na Aljašce

Živý přenos bobří nory pomocí infračervené kamery. Bobři jsou zástupci čeledi bobrovitých. Jsou to vodní hlodavci, žijící v blízkosti vod, kde si z pokácených stromů, větví a hlíny budují hráze a bobří hrady, ve kterých mají své hnízdo. Bobr běžně váží až 25 kg. Vyhledávají menší řeky, malá jezírka nebo tůně, kde si staví své bobří hrady. Ty mohou mít až 10 m v průměru a mohou vystupovat až 2 m nad hladinu. Mívají minimálně 2 vchody, které jsou ukryté pod vodou. Uprostřed hradu je jediná komora, která bobrům slouží jako hnízdo i místo na odpočinek. Další hrady nestavějí, ale při nalezení dostatečně hluboké tůně staví hráze, kterými zahrazují vodní toky. Bobři kácí stromy dolními řezáky; horní při tom slouží jako páka. Jsou schopni porazit strom o průměru 1 m, i když běžně kácí stromy mnohem menší. Bylo pozorováno, jak dva bobři společně pokáceli osiku o průměru čtvrt metru za 4 hodiny.

V jejich jdelníčku se nachází kůra a lýko listnatých stomů i keřů a jejidh větvě a kořeny. Bobři jsou monogamní zvířata. Páří se v lednu nebo únoru a mláďata se rodí od dubna do června. Mláďata jsou kojena průměrně 3 měsíce, i když již ve stáří několika týdnů jim rodiče přinášejí jemné větvičky k okusování. Pohlavně dospívají ve věku 1,5 – 2 roky, v tom věku jsou rodiči vyhnáni z hnízda.

Bobří nora – živě


Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)