Hnízdo supů bělohlavých – Izrael

autor: | Úno 12, 2021 | Asie, Živé kamery z přírody | 30 komentáře(ů)

Sup bělohlavý – popis

Izraelský úřad pro přírodu a parky a Charter Group of Wildlife Ecology (Shamir Research Institute a University of Haifa) si vás dovolují pozvat k pozorování velmi jedinečného hnízda supa bělohlavého, který zahrnuje dva postižené supy bělohlavé. Živá kamera je součástí monitorovacích a výzkumných snah o založení a obnovu lokálně ohrožených supů zpět do přírody Izraele. Pár supů se narodil na počátku roku 2000 v přírodní rezervaci Gamla a trpěl křivicí – onemocněním kostí, které způsobuje měkkost kostí a deformity.
I přes toto postižení se pár supů sešel a začal hnízdit a byl umístěn do projektu ochrany supů (zvaného „Otevření křídel“), aby se zvýšil počet ptáků vedených Izraelským úřadem pro ochranu přírody spolu s Izraelským eklektikem Společnost a Izraelská společnost pro ochranu přírody. Hendikepovaný pár si postavil hnízdo ve speciálně postavené hnízdní struktuře, která je „přístupná pro tělesně postižené“ a umožňuje rodičům snadno vylézt na místo. Supi na Středním východě stále čelí tak závažným problémům, jako je usmrcení elektrickým proudem, otrava, ztráta stanovišť a lov, a doufá se, že tato dvojice bez ohledu na jejich handicap pomůže v příštích letech zvýšit počet supů. Kameru přidala a udržuje Charter Group of Wildlife Ecology (The Shamir Research Institute a Department of Geography a Environmental Science of the University of Haifa) a byla financována soukromým dárcem. Kamera byla umístěna v plné spolupráci s Izraelským úřadem pro přírodu a parky pod vedením Ygala Millera

Děkujeme provozovatelům webkamery:
https://www.birdboxisrael.org

Sup bělohlavý – živě


Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)