Poštolka jižní – Izrael

autor: | Bře 12, 2021 | Asie, Živé kamery z přírody | 37 komentáře(ů)

Poštolka jižní – popis

Od roku 2006 se Ramat Hanadiv účastní úsilí o rehabilitaci poštolek jižních v Izraeli. V rámci této činnosti každoročně do Ramat Hanadiv dorazí mnoho poštolek – většina z nich jako mláďata, která spadla z hnízda a některé zraněné. Po ošetření a aklimatizaci je kolem 50 poštolek kroužkováno a jsou uvolněny zpět do přírody. V roce 2020 začal divoký pár poštolek jižních (samec byl kroužkován) chovat (snášet vajíčka) v hnízdním boxu, ale pokus o hnízdění skončil tragicky, když invazivní Majna obecná zabila samici a snědla 4 vejce. Letos začala hnízdiště navštěvovat další dvojice poštolek. Doufáme, že online kamera nám umožní lépe sledovat chov poštolek v naději, že letos uspějí.
Kamera byla přidána a je udržována společností Charter Group Birdcams / Charter Group of Wildlife Ecology (The Shamir Research Institute a Department of Geography and Environmental Science of the University of Haifa) a je financován soukromým dárcem.

Děkujeme provozovatelům webkamery:
https://www.birdboxisrael.org/charter-group-birdcams

Poštolka jižní – živě


Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)