Krmeliště supů – Izrael

autor: | Úno 14, 2021 | Asie, Živé kamery z přírody | 9 komentáře(ů)

Krmeliště supů – popis

Poprvé můžete sledovat živý přenos z krmeliště supů bělohlavých a supů mrchožravých v Izraeli. Krmeliště se nachází v přírodní rezervaci Hai-Bar Carmel pod vedením Israelkého úřadu pro přírodu a parky. Účelem je poskytovat čisté jídlo bez veterinárních léků. Místo se nachází poblíž rehabilitační a záchranné stanice, kde jsou supi vypouštěni zpět do přírody. Místo bylo vybráno proto, aby poskytlo populaci supů žijících v Karmelu v Izraeli zdroj potravy, a tím se snížilo riziko expozice otravám a nebezpečným kontaminantům. Kromě supů bělohlavých a supů mrchožravých je možné pozorovat i další ptáky, jako jsou vrány šedé, havrani, další dravci a volavky. Po celý rok toto místo navštěvují supi z Golanu, Judské pouště, Negevu a dokonce i z Balkánu.
Kameru instalovala a udržuje a skupina na ochranu přírody a parků (The Shamir Výzkumný ústav a Ústav geografie a environmentální vědy na univerzitě v Haifě) a financovány soukromým dárcem. Kamera byla umístěna v plné spolupráci s Izraelským úřadem pro přírodu a parky.

Děkujeme provozovatelům webkamery:
https://www.birdboxisrael.org/

Krmeliště supů – živě

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)