Hrachov – záchranná stanice

ochrana_fauny_logo01a

V minulém týdnu jsme se vydali navštívit záchrannou stanici v Hrachově. Díky vstřícnému postoji personálu vám můžeme naší návštěvu zprostředkovat několika videi. Více informací o stanici najdete hned pod videi

Videa z návštěvy

Fotogalerie

Hlavním cílem stanice Hrachov je vracet všechna zvířata zpět do přírody. Ta zvířata, která zůstávají v zajetí, již nejsou schopni v přírodě přežít. Foto od decór blanc

Záchranná stanice Hrachov – informace

Centrum Ochrany fauny ČR v Hrachově u Sedlčan bylo zprovozněno v červenci 2012. Areál byl vybudován z prostředků Státního fondu životního prostředí z OSI 6 z prostředků Evropské unie, Ministerstva životního prostředí ČR, Středočeského kraje a sponzorů.

Ochrana fauny ČR tímto areálem získala důstojné a moderní prostory pro svou činnost. V areálu se nachází vybavená veterinární klinika, pooperační karantény, sklady, rozlétávací věž, ubytování pro studenty, místnost pro archiv OFČR, školící středisko, dílny a garáže. Samotná nemocnice  pro zvířata je moderně řešená budova s volierami. Součástí areálu jsou také expozice trvale handicapovaných živočichů, expozice sladkovodních ryb, přírodní amfiteátr recepce s obchůdkem.

Areál Ochrany fauny ČR patří s návazností na areál společnosti Domov fauny, která provozuje psí útulek a stáje pro týraná hospodářská zvířata, mezi nejmodernější a zároveň největší areály na ochranu zvířat nejenom u nás, ale v rámci Střední Evropy. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Během návštěvy v záchranné stanici můžete navštívit expozici volně žijících živočichů. Po celou dobu se Vám bude věnovat kvalifikovaný lektor. V rámci výkladu budete informováni nejen o zajímavostech z říše zvířat, ale budete seznámeni i s konkrétními osudy chovaných jedinců. Z bezprostřední blízkosti si tak můžete prohlédnout druhy běžně se vyskytující, ale i druhy kriticky ohrožené. Čekají na vás zástupci z řad pěvců, vrubozobých, brodivých, dravců, sov či šelem. V jarním období lze ukázat i mláďata ptáků a savců, která budou aktuálně v záchranné stanici. V budově Centra ekologické výchovy na vás čeká ještě jedna expozice, a to expozice ryb žijících v našich vodách. Pokud nepatříte ke zdatným rybářům či chovatelům ryb, máte tak jedinečnou příležitost prohlédnout si živočichy ukrývající se hluboko pod vodní hladinou.

Exkurze v expozici volně žijících živočichů a sladkovodních ryb trvá cca 90 min.
Odborný výklad i časový harmonogram bude samozřejmě přizpůsoben věku dětí.

Návštěvní hodiny:

1. dubna – 31. října
pondělí – pátek: 9.00 – 17.00 hod.
sobota – neděle: 10.00 – 17. 00 hod.
(poslední prohlídka začíná v 16:00)

1. listopadu – 31. března
pondělí – pátek: 9.00 – 14.00 hod.
sobota – neděle: 13.00 – 15. 00 hod.

Lektorné:

Dospělý: 50,- Kč
Senioři nad 70 let a osoby ZTP: 40,- Kč
Děti do 3 let: 0,- Kč
Děti do 15 let: 40,- Kč

Adresa: Centrum Ochrany fauny ČR, Hrachov 13, 262 56Centrum Ochrany fauny ČR

tel: 603 259 902

e-mail: info@ochranafauny.cz

http://www.ochranafauny.cz/hrachov.html

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Share This
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)