Kondor kalifornský webkamera z hnízda

autor: | čec 3, 2016 | Severní Amerika, Živé kamery z přírody | 478 komentáře(ů)

Kondor kalifornský – popis

Kriticky ohrožený Kondor kalifornský je největší suchozemský pták Severní Ameriky. Je celý černý s bílým pruhem na spodní straně křídel a holou hlavou, jejíž zbarvení se pohybuje od nažloutlé po jasně červenou. Ze všech americkým ptáků má také největší rozpětí křídel a patří i mezi nejtěžší z nich.

Jeho potravu tvoří převážně mršiny. Je zároveň i jedním z nejdéle žijících ptáků světa, může se totiž dožít až 50 let. V současné době tento kondor obývá pouze oblast Grand Canyonu, Národního parku Zion, pohoří Kalifornie na západním pobřeží a sever mexického státu Baja California.

Kondor kalifornský – živě


Nové záznamy a zápisy

Nové komentáře

Diskuze

478 Komentáře on "Kondor kalifornský webkamera z hnízda"

avatar
  Subscribe  
Upozornit emailem
HELENA
Guest

10:33:35 KRMENÍ!!!!!!!!!!!

HELENA
Guest

8:41:40 KONDŮŘE VYŠLO Z JESKYŇKY A TEĎ ŠUSTÍ POD MIKROFONEM

Petra Chlumecka
Editor

10:47 kondůře si hraje s pírkem

HELENA
Guest

BYLA U NĚJ RÁNO DLOUHO MÁMA-KRMENÍ, MAZLENÍ… TO JE ASI JEJÍ 🙂

HELENA
Guest

12:27:40 MÁMA SI ČISTÍ PÍRKA A KONDŮŘE SI HRAJE

HELENA
Guest

10:56:30 1 RODIČ NA HNÍZDĚ- KRMENÍ! 11:19:10 DRUHÝ RODIČ NA HNÍZDĚ! 11:26:20 MAZLENÍ!

Iva
Guest

10,40 krmení

HELENA
Guest

6:37 kondůře tančí s pírky rodičů 🙂

Iva
Guest

7,31 mládě před jeskyní, tam má určitě chládek, kožíšek má pěkný

HELENA
Guest

6:41 KONDŮRČE NA PRŮZKUMU 🙂

Petra Chlumecka
Editor

Kamera kondorů je online!!

Info k hnízdu a videozáznamy:
https://www.zoocam.info/zapis/kamera-kondoru-kalifornskych-je-zpet-pro-sezonu-2018/

Jaroslava Krejčová
Member

Petro, jestli se tady obnoví hnízdění nemáte zprávy?

Petra Chlumecka
Editor

Většinou vysílají až když se klube nebo už je mládě v hnízdě a to bývá koncem května/ začátkem června. Prozatím jen vím, že mají v Kalifornii 4 hnízda kde mají kondoři vajíčka. Někdy je odebírají a dávají jem do Zoo do líhně, aby měli jistotu, že se vylíhnou pokud jsou životaschopná a před líhnutím je vracejí do hnízd. V hnízdech tak sedí samička na podkladku.

Jaroslava Krejčová
Member

Suprová zpráva Kordulka létá!!!

Petra Chlumecka
Editor

Aktualizace : Krásné úterý.
Jsme nadšeni, že oznamujeme, že žádný oheň, deště ani sesuvy půdy neohrožují toto mládě.
Ano, # 871 byla spatřena, když se v posledním týdnu objevila.
Nejen to, ale byla spatřena přes kaňon, což znamená, že oficiálně znovu letěla. Její matka, # 513, nebyla daleko za ní, ve skutečnosti byla posazena těsně nad # 871 a pozorně sledovala její nové mládě.
https://www.facebook.com/TheCondorCave/videos/1937206069627040/

Petra Chlumecka
Editor

AKTUALIZACE !!!

Zpráva pod fotografií.

https://www.zoocam.info/zapis/mlada-samicka-871/

Petra Chlumecka
Editor
Aktualizace 28.12 Vzhledem tomu, že vítr žene oheň Thomas dolů a požárním posádka má nad ním kontrolu, může posádka Hopper Mountain National Wildlife Refuge opět bezpečně sledovat kondory v oblasti Sespe. To také znamenalo, že biologové dokázali zkontrolovat mládě v Devils Gate. Jsme nadšeni, že biologové dokázali zachytit normální signál mláděte směrem k hnízdu ! Oba rodiče byli také vidět jak létají v okolí, a ačkoli biologové ještě neviděli vizuálně mládě, jsou velmi optimističtí, že mládě je na tom dobře. To také znamená, že mladá samička s největší pravděpodobností uskutečnila svůj první let a je oficiálně nejnovějším členem volně žijícího… číst dál
Jaroslava Krejčová
Member

Petro, tak to je super dárek, díky moc. Věřím, že Kordulka létání zvládá a že brzy o ni opět uslyšíme i když už jí pravděpodobně nikdy neuvidíme!

Petra Chlumecka
Editor
Aktualizace: Je to něco přes dva týdny co vypukl oheň Thomas těsně na západě od Hopper Mountain National Wildlife Refuge (NWR). Oheň se v pátek 15.prosince rozšířil do vzdálenosti 1 míle ( 1,609 metrů) od hnízda Devils Gate.Byla to největší hrozba pro Hopper Mountain NWR od začátku požáru. Naštěstí požárníci dokázali zastavit postup požáru na řece Sespe a nezdá se se, že hnízdo nebo jeho bezprostřední okolí bylo spáleno. Bohužel od pátku biologové nedokázali zachytit signál mladé samičky # 871. To by mohlo znamenat, že samička se rozvinula a je v oblasti, kde biologové prostě nemohou zachytit signál z určených… číst dál
Jaroslava Krejčová
Member

Petro, díky za zprávu, vypadá to nadějně!

Jaroslava Krejčová
Member

19.12. chápu že tam teď mají lidé úplně jiné starosti , ale snad to většina kondorů včetně Kordulky ve zdraví přežila

Jaroslava Krejčová
Member

To jsou pozitivní zprávy, zejména že byl slyšet signál z hnízda!

Petra Chlumecka
Editor

Aktualizace:

Před týdnem vypukl oheň Thomas v okrese Ventura a pokračuje v hoření s 15% omezením. Naštěstí požár pokračoval na západ od Hopper Mountain National Wildlife Refuge, tak hnízda Devils Gate. Podmínky na zemi jsou velmi dynamické a mohly by se kdykoli změnit, ale i nadále doufáme, že tento oheň nebude mít vliv na hejno kondorů v jižní Kalifornii. Včera biologové mohli slyšet signál 871 v hnízdě a dokonce viděli několik dalších kondorů, kteří letěli přes další hřebenovou linii na východ od hnízda.

Jaroslava Krejčová
Member

10.12. tak snad to Kordulka přežila, je to tam hrozné, ten Thomas je ze všech pěti nejhorší.

Petra Chlumecka
Editor

Zatím nejsou žádné nové zprávy o Kordulce.

Jaroslava Krejčová
Member

Také jsem měla obavy, že požár je i v oblasti kondorů. Doufám, že škody na životech lidí, zvířat i ptáků budou co nejnižší. Budu netrpělivě očekávat další zprávy.

Petra Chlumecka
Editor
Aktualizace: Požáry v Kalifornii: Jak mnozí z vás možná slyšeli, v pondělí večer vypukl Thomasův oheň v okrese Ventura poblíž chrámu (záchranné stanice) Sespe Condor. Zatímco požár je pro obyvatele v okrese Ventura zničující, větry vedly k rozšíření ohně směrem k Hopper Mountain National Wildlife Refuge (HMNWR) a známým okolním územím kondorů včetně hnízda Devils Gate. Další požár, Rye Fire, začal včera a intenzivně hoří poblíž křižovatky silnice 126 a Interstate 5. Vzhledem k těžké povaze těchto požárů, Condor posádka evakuovala HMNWR. Stále monitorujeme hejno z Národního útočiště divočiny Bitter Creek s pomocí vzdálených technologií sledování, jako jsou jednotky GPS… číst dál
Iva Koreňová
Guest

To je hodně smutné, doufám, že se to vyhne našim kondorům a hlavně Kordulka, aby byla v pořádku. Děkujeme Péťo za zprávu, budeme všem v oblasti držet palce, ať je co nejméně škod a žádné újmy na zdraví a životech.

Přidejte se k nám!

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme. Nyní prosím dokončete svou registraci kliknutím na odkaz v emailu, který jsme vám zaslali

Pin It on Pinterest

Share This