Kondor kalifornský webkamera z hnízda

| čec 3, 2016 | Severní Amerika, Živé kamery z přírody | 457 komentáře(ů)

Kondor kalifornský – popis

Kriticky ohrožený Kondor kalifornský je největší suchozemský pták Severní Ameriky. Je celý černý s bílým pruhem na spodní straně křídel a holou hlavou, jejíž zbarvení se pohybuje od nažloutlé po jasně červenou. Ze všech americkým ptáků má také největší rozpětí křídel a patří i mezi nejtěžší z nich.

Jeho potravu tvoří převážně mršiny. Je zároveň i jedním z nejdéle žijících ptáků světa, může se totiž dožít až 50 let. V současné době tento kondor obývá pouze oblast Grand Canyonu, Národního parku Zion, pohoří Kalifornie na západním pobřeží a sever mexického státu Baja California.

Kondor kalifornský – živě

přidat záznam

Nové záznamy a zápisy

Nové komentáře

Diskuze

457 Komentáře on "Kondor kalifornský webkamera z hnízda"

Upozornit emailem
avatar
Jaroslava Krejčová
Member

To jsou pozitivní zprávy, zejména že byl slyšet signál z hnízda!

Petra Chlumecka
Editor

Aktualizace:

Před týdnem vypukl oheň Thomas v okrese Ventura a pokračuje v hoření s 15% omezením. Naštěstí požár pokračoval na západ od Hopper Mountain National Wildlife Refuge, tak hnízda Devils Gate. Podmínky na zemi jsou velmi dynamické a mohly by se kdykoli změnit, ale i nadále doufáme, že tento oheň nebude mít vliv na hejno kondorů v jižní Kalifornii. Včera biologové mohli slyšet signál 871 v hnízdě a dokonce viděli několik dalších kondorů, kteří letěli přes další hřebenovou linii na východ od hnízda.

Jaroslava Krejčová
Member

10.12. tak snad to Kordulka přežila, je to tam hrozné, ten Thomas je ze všech pěti nejhorší.

Petra Chlumecka
Editor

Zatím nejsou žádné nové zprávy o Kordulce.

Jaroslava Krejčová
Member

Také jsem měla obavy, že požár je i v oblasti kondorů. Doufám, že škody na životech lidí, zvířat i ptáků budou co nejnižší. Budu netrpělivě očekávat další zprávy.

Petra Chlumecka
Editor
Aktualizace: Požáry v Kalifornii: Jak mnozí z vás možná slyšeli, v pondělí večer vypukl Thomasův oheň v okrese Ventura poblíž chrámu (záchranné stanice) Sespe Condor. Zatímco požár je pro obyvatele v okrese Ventura zničující, větry vedly k rozšíření ohně směrem k Hopper Mountain National Wildlife Refuge (HMNWR) a známým okolním územím kondorů včetně hnízda Devils Gate. Další požár, Rye Fire, začal včera a intenzivně hoří poblíž křižovatky silnice 126 a Interstate 5. Vzhledem k těžké povaze těchto požárů, Condor posádka evakuovala HMNWR. Stále monitorujeme hejno z Národního útočiště divočiny Bitter Creek s pomocí vzdálených technologií sledování, jako jsou jednotky GPS… číst dál
Iva Koreňová
Guest

To je hodně smutné, doufám, že se to vyhne našim kondorům a hlavně Kordulka, aby byla v pořádku. Děkujeme Péťo za zprávu, budeme všem v oblasti držet palce, ať je co nejméně škod a žádné újmy na zdraví a životech.

wpDiscuz
+ podpořte ZooCam a skryjte reklamy

ZooCam bez reklam? A s plným přístupem?

jen 1,60 Kč/den

PODROBNOSTI
x

Pin It on Pinterest

Share This