Papuchalk bělobradý – webkamera z hnízda

autor: | Čvn 20, 2016 | Severní Amerika, Živé kamery z přírody | 62 komentáře(ů)

Papuchalk bělobradý – popis

Papuchalk bělobradý je malý mořský pták z čeledi alkovitých. Dorůstá délky 26–29 cm a v rozpětí křídel měří 47–63 cm. Samci bývají zpravidla větší než samice, ale zbarvením se nijak viditelně neliší. Je rozšířen na pobřeží severní Evropy, Faerských ostrovů, Islandu a na východě Severní Ameriky, severně přitom zasahuje až po oblasti uvnitř Severního polárního kruhu, jižně pak po Francii a Maine. Zimní měsíce tráví papuchalk na otevřeném moři daleko od pevniny.

Papuchalci bělobradí pohlavně dospívají ve věku 4–5 let, jsou monogamní a hnízdí v koloniích. Využívají převážně nor vyhloubených na travnatých svazích, hnízdí též mezi skalami nebo balvany. Na úpravě budoucího hnízda, které později vystýlají trávou, peřím nebo mořskými řasami, se podílí především samec.

Snáší jen jedno vejce, na jehož 39–45 dnů dlouhé inkubaci se podílí oba rodiče. Mláďata jsou pak opeřena asi ve věku 49 dnů. V tomto věku opouští hnízdo a hned se vydávají do moře.

Papúuchalk bělobradý – živěOdebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)