Krmeliště jelenců v Brownville

autor: | Led 4, 2019 | Severní Amerika, Živé kamery z přírody | 222 komentáře(ů)

Krmeliště jeleců – popis

Jedná se o doplňkovou krmnou stanici pro zimní měsíce v Brownville, USA
Napáječe jsou denně plněny přibližně od 9:00 EST. (15:00 SEČ)
Pán krmí až 180 kilo ovsa denně za krmnou sezónu spotřebuje až 21 tun ovsa. Dělá to už 20 let!
Domovinou jelence běloocasého, také jelence virginského, jelena viržinského nebo jelenece viržinského a hlavní oblastí výskytu je severoamerický kontinent, kde je nejrozšířenější jelenovitou zvěří.
Základní letní zbarvení jelence je červenohnědé, ve spodní části těla má bílé znaky. Nápadnou bílou skvrnu má pod bradou, zajímavé jsou bílé kroužky kolem světel (očí) a dále výrazně bílá je tzv. kelka (ocas) ve spodní části, kde se také nachází delší srst. V případě nebezpečí zvěř kelku, která je u dospělé zvěře dlouhá asi 30 cm, vztyčuje, pohybuje s ní, a tak slouží jako vizuální signalizace pro ostatní zvěř. Odtud také přívlastek – běloocasý. Zimní zbarvení je šedohnědé až tmavohnědé a bílé znaky jsou méně výrazné. Hmotnost laní je 25-35 kg a jelenů 35-55 kg. Říje jelenců probíhá od konce října do začátku prosince, nejintenzivnější je v listopadu. Mláďata tak laně nejčastěji rodí koncem května a začátkem června. Rodí se obvykle jeden kolouch, ale není výjimkou pozorovat dvojčata. Paroží jelenců je tvořeno základní lodyhou, neobvykle obloukovitě zatočenou dopředu. Z ní kolmo vzhůru vyrůstají výsady. Paroží sílí v závislosti na stáří jedince a také na jeho genetickém založení. Vrcholu v síle paroží dosahuje ve věku sedmi až osmi let.

Děkujeme provozovatelům webkamer:

https://www.gofundme.com/f/yz9v2-brownville039s-food-pantry-for-deer

Krmeliště jelenů – živěKrmeliště jelenů – živěKrmeliště jelenů – živěKrmeliště jelenů – živěKrmeliště jelenů – živěKrmeliště jelenů – živěOdebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)