Krmeliště mrchožravých ptáků ve Španělsku

autor: | Lis 27, 2020 | Evropa, Živé kamery z přírody | 39 komentáře(ů)

Krmeliště dravců – popis

Tato webová kamera se nachází na skládce Las Pichillas (Binaced, Huesca, v severovýchodním Španělsku) a je jednou z nejstarších kontrolovaných skládek ve Španělsku. Od roku 1980 je spravován Fondem přátel supů (FAB) a od té doby krmí a sčítá tuto populaci ptáků již 40 let.
Vyváží sem zbytky z jatečných zvířat, pro přikrmování dravců.
Instalace této webové kamery na skládku Las Pichillas byla možná díky projektu LIFE EUROKITE (LIFE18 NAT / AT / 000048). V zájmu zachování luňáka červeného v celé Evropě byl v roce 2020 zahájen přeshraniční projekt ochrany luňáků červených a dalších ohrožených druhů dravců v Evropě. Tento projekt se uskuteční během příštích sedmi let ve 26 evropských zemích za podpory mnoha partnerů a spolufinancujících příjemců. Koordinace LIFE závisí na rakouské organizaci MEGEG (Mitteleuropäische Gesellschaft zur Erhaltung der Greifvögel, Středoevropská společnost pro ochranu dravců) a SEO / BirdLife je jedním z příjemců ve Španělsku.
Tato webová kamera je součástí jedné ze tří kamer, které má projekt LIFE EUROKITE k dispozici v rámci svých akcí na zvyšování povědomí veřejnosti a šíření výsledků. Akce byla provedena díky podpoře Fondu přátel supů, městské rady Binaced a provinční služby Huesca Generální rady Aragona

Děkujeme společnosti SEOBirdLife – Sociedad Española de Ornitología

https://www.life-eurokite.eu/de/unsere-voegel/webcams.html?fbclid=IwAR1__DUGzTCACr9BWSAH3cuTCibRaDvn62zqGlMHUoEez_kiAzUyyxNIyS0

Krmeliště dravců – živě


Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)