Medvědí palouček v Rumunsku

autor: | Bře 23, 2018 | Šelmy, Živé kamery z přírody | 106 komentáře(ů)

Medvěd hnědý – popis

Kamera 1

Medvědí observatoř se nachází jen pár km od Lacu Sfanta Ana v Rumunsku. Kromě medvědů zde můžete pozorovat i další divoká zvířata: jeleny, srnky, divoká prasata.

Vzhledem k poloze observatoře v lese naše kamery fungují na bázi baterií a solárních panelů. V důsledku počasí však mohou nastat problémy s mobilním telefonem operátora signálu a vybití baterie.

¨Děkujeme provozovatelům webkamery:

https://www.welcometotransylvania.ro/en/

Medvěd hnědý je mohutná šelma se silnými končetinami s velkými, až 15 cm dlouhými drápy, dlouhou srstí a velkou kulatou hlavou. Zbarvení srsti se značně liší podle několika poddruhů, ale všeobecně se pohybuje od žlutavě plavé až po tmavě černou. Mnozí jedinci mají navíc bílý nebo stříbřitý odstín srsti,
což má za následek prošedivělý vzhled. Ani velikost není pevně stanovena a kolísá u jednotlivých populací podle množství dostupné potravy. Nejmenším poddruhem je přitom medvěd syrský a největším medvěd kodiak.

Přítomnost medvěda hnědého můžeme zaznamenat i podle jeho charakteristických stop – přední je širší, zadní připomíná otisk lidské nohy, akorát má na rozdíl od ní viditelné silné drápy. Pohlaví se od sebe liší pouze velikostí (samec je o 38–50 % větší než samice, mladí jedinci mají do druhého roku života bílý pruh na hrdle.

Medvědí palouček – živě

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)