Pižmoň severní – Fairbanks, Aljaška

autor: | Lis 7, 2022 | Ostatní | 6 komentáře(ů)

Pižmoň severní – popis

Tato kamera nabízí pohled na pastvinu pižmoňů ve výzkumné stanici velkých zvířat na University of Alaska Fairbanks, kde žijí samci a samice pižmoňů různého věku. V závislosti na ročním období bude tato kamera obsahovat také kotec mimo stáj pro telata v LARS. Zatímco tato kamera bude obvykle namířena na pastvinu pižmoňů, můžete mít také možnost vidět soby a bizony, kteří také žijí v LARS. Na LARS chovají 43 pižmoňů, 41 sobů a 11 bizonů.

Pižmoni jsou sudokopytníci (parnokopytníci) a členové čeledi Bovidae. Ačkoli mohou vizuálně připomínat nějaký druh vola nebo bizona, patří do podčeledi caprinae, díky čemuž jsou blíže příbuzným ovcím a kozám než kravám nebo bizonům. Jsou na Zemi již více než 600 000 let! Mají dvě vrstvy srsti, ochrannou srst a vlnu. Ochranný vlas je vnější vlas, který chrání qiviutové rouno. Qiviut je měkká podsada, která udržuje pižmoně v teple tím, že zachycuje teplo v blízkosti jejich těla. Každoročně se jí zbavují a z qiviutu lze vyrobit přízi. Jedí trávu a další krmivo. Jejich strava se bude měnit v závislosti na ročním období. V létě jedí listnaté rostliny, trávy a ostřice. V zimě jedí více lišejníků, mechů a někdy i kořenů.

Děkujeme provozovatelům webkamery:
https://uaf.edu/lars/animals/muskox.php

Pižmoň severní- živě


Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)