1   webkamera Sklípkana

Sklípkan růžový dorůstá délky  5-6 cm. U nás je tento druh velmi populární. Terárium musím mít minimální velikost 20x20x20 centimetrů. Tělo sklípkana je červenohnědé, s růžovou hlavohrudí. První končetinové články jsou černé a ochlupení těla velmi husté. Samečci jsou menší než samičky.

Sklípkani se dělí na stromové, zemní a podzemní. Živí se hmyzem či jinými pavoukovci. Větší druhy uloví i ještěrky, malé hady, hlodavce i ptačí mláďata. Největším sklípkanem je sklípkan největší. Tělo má dlouhé 12, rozpětí nohou dosahuje až 30 cm.

Při ohrožení používají sklípkani tři taktiky. Obranné postavení s kousnutím. Pro člověka je kousnutí velmi bolestivé, ale ne smrtelné. Další způsob obrany je uvolnění žahavých chloupků. Sklípkan, který se cítí ohrožen, nastaví protivníkovi zadeček a pohyby zadních nohou z něj stírá chloupky. Ty se uvolňují do vzduchu a míří k útočníkovi. Při kontaktu s kůží působí svědění a pálení. Nebezpečné je vdechnutí. Taktika, kterou používají zřídka je ostřikování výkaly. Pavouk nadzvedne zadeček a stříkne na protivníka proud trusu.

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)