Plameňáci u přehrady Kamfers Dam, Jižní Afrika

autor: | Zář 23, 2021 | Afrika, Živé kamery z přírody | 3 komentáře(ů)

Plameňák malý- popis

Hnízdiště plameňáků v Kimberley v Jižní Africe je celosvětově důležitou oblastí ptáků a biologické rozmanitosti. Je monitorován a studován jako pokračující snaha zajistit ochranu těchto ptáků. Živá kamera hraje důležitou roli při shromažďování dat, která dříve nebyla možná. Kde najdete malé plameňáky? Téměř ohrožený plameňák se vyskytuje v subsaharské Africe a v Indii. V Africe se rozmnožuje pouze na čtyřech lokalitách s jakoukoli pravidelností – jezero Natron (Tanzanie), Etosha Pan (Namibie), Sua Pan (Botswana) a přehrada Kamfers v Kimberley v Jižní Africe.
V roce 2006 došlo k zásahu na přehradě Kamfers, což bylo velmi důležité pro zachování tohoto druhu. Ten rok byl vybudován umělý chovný ostrov, který měl podpořit nerušený chov. Následoval úspěšný chov, který během období rozmnožování 2007 až 2011 vyprodukoval odhadem 24 000 kuřat. V roce 2017 povodně ostrov vyplavily a ohrozily šlechtitelský program. V září 2017 plameňáci pravděpodobně zběsile poháněni naléhavostí chovu a vhodnými podmínkami, včetně hojného krmení, hromadně stavěli svá věžičková hnízda na jihozápadním okraji a úspěšně odchovali odhadem 8 000 kuřat. 14. ledna 2019 napočítala Tania Andersonová 8 000 dospělých inkubujících plameňáků na hnízdech a>1 000 již mobilních kuřat v „jeslích“ v chovné kolonii na stejném místě. V současné době se v této oblasti stále rozmnožují a je možné je vidět na živé kameře.
Děkujeme provozovatelům webkamery:

About

Plameňák malý- živě


Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)