Sedm videozáznamů,záběry krmení malého albatrosa,protahování křídel a mnohé další

Letošní hnízdo představuje dvojici samiček Mahealani (KP672) a Pilialoha (K097),které se starají o mládě.

[ihc-hide-content ihc_mb_type=“show“ ihc_mb_who=“2,3,4″ ihc_mb_template=“1″ ]

Páry samiček jsou relativně běžné v albatrosových koloniích a jejich společná četnost se může měnit s dostupností vhodných mužských kamarádů a úspěchem předchozích pokusů o hnízdění. Stejně jako v loňském roce jedna ze samiček v tomto páru položila neplodné vejce. V letošním roce však několik organizací, které se zabývají ochranou a řízením albatrosů, nahradilo neplodné vejce za oplodněné. Vajíčka organizace sbírá podél aktivní letové dráhy, aby zamezila střetům albatrosů s letadly.Toto úsilí je součástí každoročně rozsáhlejší operace, kdy biologové z amerického námořnictva shromažďují vejce z hnízd v zařízení, aby zde odrazili hnízdění. Vědci z tichomořského rámu zachovávají tyto vejce k posouzení jejich plodnosti. Živím vajíčkem pak nahrazují neplodná vejce u jiných hnízd kolem ostrova a pomáhají vytvářet nové kolonie.
Na větších ostrovech, jako je Kauai, Havaj, ptáci hnízdí častěji na trávě nebo pod stromy a staví hřeben hnízda z vrhu listů, jehličí a větviček.
Albatros laysanský žije u vody, křídla mu slouží k plachtění nad vodní hladinou a můžou být až 3 metry dlouhá.
Mládě měsíc po vylíhnutí již zůstává samo a oba rodiče odlétají na moře pro něj lovit potravu. Doba do plného opeření, kdy má již hmotnost srovnatelnou s rodiči, trvá od 140 do 280 dnů, po ten čas jsou mláďata stále krmena. Pak se najednou o ně rodiče přestanou starat a odletí. Mládě je od té doby odkázáno samo na sebe a jen vrozené instinkty mu poradí, jak a kudy letět a lovit potravu. Potrava albatrosů laysanských zahrnuje převážně chobotnice,jikry,korýše. V období nedostatku potravy žerou i mršiny plovoucí po mořské hladině.

Videozáznamy

Samička Pilialoha se vrací do chovné kolonie krmit mládě Kalamu. Podívejte se, jak mladý albatros neustále prosí o jídlo.

Mládě si bere ponaučení z dospělých albatrosů jak se starat o peří

Mládě ukazuje obdivuhodné rozpětí křídel na kameru

Mládě pozoruje slepice a kohouta

Druhé mládě na louce
Existuje osm mláďat, kteří žijí v této kolonii, ale jejich hnízda jsou daleko z pohledu kamery,občas se objeví v dosahu kamery na louce.

Pohled na dospělého albatrosa který se připravuje k odletu.

Pilialoha přijde brzy ráno nakrmit své mládě.

[/ihc-hide-content]

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)