Tato hnízdní sezóna skončila nešťastným náhlým úmrtím E14 a druhého nevylíhnutého vajíčka, Zdálo, že prázdné hnízdo není součástí plánu Harriet a M15. Harriet a M15 se rozhodli, že vytrvají a začnou znovu. Plně se soustředili na přípravu hnízda s odhodláním přivést na svět nový život. Začali znovu budovat své hnízdo, strážili své území a upevňovali své pouto a oddanost k sobě navzájem.
Samička Harriet položila další dvě vajíčka druhé snůšky. Vejce č.3 položila 38 dní po ztrátě E14 22. února, vejce č.4 25.února.
Při výměně a sdílení povinností v hnízdě postupovali obvyklým způsobem. Harriet a M15 znovu prokázali svůj závazek vůči sobě a ke své rodině. Jsme svědky události, kdy Harriet a M15 chovají další generaci orlů.


Toto hnízdo je označeno LE026-B programu Florida State Monitoring Program. Na tomto místě je sledováno 8 let.
Podle státního a federálního zákona je nezákonné „chovat, krmit, rušit, vlastnit, prodávat, nakupovat, vyměňovat, nebo odebírat vejce z hnízda orla bělohlavého. Všichni narušitelé budou stíháni v plném rozsahu zákona. Pokud se díváte v noci, upozorňujeme, že kamera 1 je vybavena nočním viděním nebo infračerveným světlem (IR). Záře, kterou na fotoaparátu vidíte, je pouhým okem neviditelná. Orli nevidí žádné světlo a zůstávají nerušeni.
Společnost SWFEC spolupracuje s představiteli volně žijících živočichů a místními biology, aby zajistila bezpečnost orlů a nezasahuje do žádných přírodních událostí v hnízdě. Přenos ukazuje matku přírodu v její skutečné podobě a určitý obsah nemusí být vhodný pro všechny diváky. Zásah do hnízda je možný pouze v případě poškození orlů lidskou činností s určitým povolením federálních úřadů.
Kamera č. 1 je umístěna přibližně 180 centimetrů nad hnízdem a je vybavena nočním viděním. Nedělá ani žádný hluk. Ptáci nevidí ani neslyší nic přicházejícího z kamery. Kamera č. 2 je umístěna přibližně 18 metrů od hnízda a má schopnost zachytit akce mimo pohled kamery č. 1. Obě kamery jsou šetrné k životnímu prostředí a umístěné tak, aby poskytovaly nejlepší výhled na hnízdo a ptáky při zachování nedotčené krásy hnízda a jeho okolí.
Kamera č. 3 je instalována blíže k severu rybníka, aby zachytila aktivitu, která se děje kolem pastviny a v oblasti rybníka.
Kamera 4 360 se nachází ve stromu hnízda, která zachycuje 360 stupňový pohled na každodenní aktivitu orla bělohlavého. Tato kamera umožňuje kliknout a přetáhnout do kterékoli oblasti prohlížení, abyste získali dokonalý zážitek.

Online přenos z hnízda:

Orlí hnízdo Harriet a M15 – webkamera

Videozáznamy:

Snůška vajíčka č.3

Sameček M15 vidí poprvé vajíčko a začne inkubovat. Harriet i M15 se nikdy nevzdali naděje, že začnou sezónu znovu.


Harriet položila čtvrté vajíčko

Líhnutí prvního orlíčka začíná. Ve skořápce je vidět trhlina, což znamená, že líhnutí probíhá.

E15 prošel dlouhým líhnutím, S příchodem večera vidíme pokrok, kterého orel dosáhl.


31. března vidíme, že E15 je na světě a jeho sourozenec E16 se začíná líhnout.
Čas vylíhnutí E15 je 31. března 2020 v 5:29:25. Nejpravděpodobněji se E15
vylíhl se někdy během noci, ale my jsme nebyli schopni to vidět. První potvrzené pozorování bylo v 5:29:25
líhnutí E15 trvalo 46 hodin

Harriet vstane a začne krmit E15. Vaječný zub E16 je viditelný, jak se pohybuje, protože se nadále uvolňuje ze skořápky. Detailní záběr na postup E16 v líhnutí!

M15 vstává, aby si udělal přestávku E15 ho pozoruje. Na vajíčku vidíme křídlo E16 jak vyčnívá ze skořápky, E16 jak je zaneprázdněn líhnutím.


Průběh líhnutí E16 s křídlem nyní zcela mimo skořápku! Zatímco E16 pracuje na osvobození, E15 jí další jídlo, které mu podává M15.

E16 se vylíhl po velmi dlouhém procesu. Líhnutí trvalo 59 hodin a 42 minut.

Zdroj: Southwest Florida Eagle Cam, Lady Hawk

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)