Hnízdo orlů bělohlavých Fraser Point se nachází na západním konci ostrova Santa Cruz. Hnízdo je umístěno asi 2,5 metru nad zemí ve stromu dubu. Kamera a mikrofon jsou umístěny přibližně 15,5 metru od hnízdícího stromu. Orlí pár na hnízdě Fraser Point společně hnízdí od roku 2012. Samička A-49 se jmenuje Cruz, sameček A-64 dostal jméno Spirit.
V roce 2019 samička snesla celkem 3 vajíčka v období od 31. 1. do 6. 2. 2019. Mláďata se začala postupně líhnout v březnu. První známky líhnutí jsme pozorovali 8. března, kdy se na jednom vajíčku objevila drobná prasklinka. Mládě se vylíhlo o den později 9. března. Druhé mládě spatřilo svět 10. března a poslední třetí mládě se vyklubalo 13. března.
29. dubna kroužkoval Dr. Sharpe s týmem tři mladé orly. Z důvodů bezpečnosti se kroužkovalo na zemi. Tentokrát neodebírali krev na analýzu DNA, ale pohlaví Dr. Sharpe rovnou určil podle měření.Dr Sharpe (v modré bundě) , Nate Melling a asistent Christian jdou k hnízdu. Nate odebírá nejmladšího orla na kroužkování. Po měření Dr. Sharpe určí pohlaví, je to samička. Její kroužek IWS je 34 / A, je umístěný na levé noze a stříbrný federální kroužek je na pravé noze. Poté se Nate vrátí do hnízda a odebírá další dva orly. Podle měření jsou to samečci, oba dostanou na pravou nohu oranžový kroužek – ID IWS – 55 / A a 45 / A, na levou nohu je jim připevněn identifikační federální kroužek. Po kroužkování jsou orli vráceni na hnízdo. Nate přidává na levé straně hnízda velkou větev ve traru V a pár dalších větviček jako výztuž.Zde je článek, který ukazuje, jak biologové používají vzorce při určování pohlaví.
Porovnání samců a samic orlů – Peter Nye

U mnoha druhů ptáků je snadné rozlišit samce od samic, protože opeření je jiné, ale ne u orlů!

Můžeme však použít měření velikosti z různých částí těla orla k určení pohlaví orlů, kteří se kroužkují. Samice orla obecně mají větší křídla, nohy, pařáty, zobák, atd. Biolog Bortolotti zjistil, že 2 měření velikosti ukazují největší rozdíl mezi samcem a samicí. Tato dvě měření jsou: hloubka zobáku a délka prstu, drápu.
Tato měření lze použít v následujícím vzorci:
Pohlaví = (hloubka zobáku x 0,392) + (délka prstu x 0,340) -27,694

Pokud je odpověď POZITIVNÍ, orel je SAMICE.
Pokud je odpověď NEGATIVNÍ, orel je SAMEC.

https://journeynorth.org/tm/eagle/MaleVFemale.html


Online přenos z hnízda Fraser Point – Institute for Wildlife Studies

Orel bělohlavý webkamera Fraser Point

Videozáznamy kroužkování – Lady Hawk

První část
Druhá část

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)