Zvířetem typickým pro národní park Katmai a jedním z jeho symbolů je medvěd Grizzly, někdy označovaný jako Medvěd hnědý, nejpočetnější rybou je Losos Nerka, hlavní obživa zmiňovaných medvědů. Na území parku jich žije odhadem 2 200 medvědů, nejlepšími měsíci pro sledování online přenosu jsou měsíce červen – září.
Každé léto přicházejí medvědi Grizzly v Katmai na Brooks Falls,aby lovili lososy kteří plují proti proudu a v řece se třou.V červenci a srpnu kdy je sezóna na vrcholu můžeme spatřit medvědice s mláďaty.
Průměrný vrh obsahuje dvě medvíďata, o která se samice stará do dvou až tří let věku.Mláďata se rodí po 6-8 měsíční březosti při zimním spánku. Velikost mláďat závisí na věku matky, lokalitě a množství dostupné potravy.
Mláďata jsou po narození slepá, bezzubá, neosrstěná a váží zhruba 500 g. Svou matku následují
a tuhou potravu si začnou shánět až po čtyřech měsících života. U matky zůstávají dva až tři roky a podobně jako u jiných savců se od matky učí pozorováním a napodobováním. Velice často se stává, že dospělý samec zabije dospívající mláďata jiného samce, z důvodů genetické konkurence. Starší mláďata v případě nebezpečí nejčastěji prchají na stromy, po kterých umí
na rozdíl od dospělých medvědů dobře šplhat.
Samice označená jako 402 letos vyvedla čtyři mláďata.


Videozáznamy:
.
Samice 402 a její čtyři mláďata v NP Brooks Falls

Ráno u řeky
Rodinka na lovu

U vodopádu
Brzy ráno

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)