Vyberte stránku

Orlí hnízdo se nachází poblíž pstruhové líhně,  na 2325 Siewers Spring Rd v Decorah, Iowa.
Nezisková organizace Raptor Resource Project byla založena v roce 1988 Bobem Andersonem. Specializuje se na ochranu sokolů, orlů, orlovců, jastřábů a sov. Vytváří, vylepšuje a přímo udržujeme více než 50 hnízdních lokalit a hnízd, zajišťujeme školení v oblasti hnízdění a vyvíjí inovace v oblasti řízení a sledování hnízdišť, které přibližují lidi přírodnímu prostředí. Jejich posláním je zachovat a posílit populace dravých ptáků a podporují novou generaci ochranářů.Hnízdění 2019

Samička snesla celkem tři vajíčka v období od 23.2. do  2.3.  Jedno vajíčko při inkubaci dne 11. března prasklo.  Mláďata se začala líhnout začátkem dubna.

Po vydatných deštivých dnech se v oblasti, jako každý rok na jaře, přemnožily černé mušky.  Ve dne v noci nedaly orlům pokoj, neustále na ně létaly a štípaly je.

4.června se mladý orel D32 rozhodl, že nastal čas, aby prozkoumal svět z nového místa a rozhodl se vyskočit na vysokou větev nad hnízdem. Několikrát se D32 pohyboval mezi větví a hnízdem. Někdy těsně před šestou hodinou D32 vyšplhal docela vysoko do větví. Vítr se zvedl, D32 se držel pevně. Ale D32 se přesunul na konec větve a zda se pokusil skočit na jinou větev nebo se rozhodl, že je čas na první let, ví jen D32. Zdálo se, že D32 vyskočil k letu, nebo k návratu do hnízda, ale vítr byl příliš velký a D32 spadl. Byl vyslán vyhledávací tým, ale museli pátrání vzdát kvůli temnu a bouřce.

Druhý den, 5. června poprvé vyskočil na větev orlík D33. Situace z předešlého dne se bohužel opakovala, mladý orel D33 neudržel rovnováhu a na téměř stejném místě jako jeho sourozenec, kolem 2:39 odpoledne z větve spadl. Zaměstnanci líhně byli upozorněni a mladistvý byl bezpečně odebrán a odvezen do líhně, odkud byl převezen do záchranného centra SOAR.  Přes veškerou snahu pozemního týmu, který prozkoumává oblast se do dnešního dne nepodařilo  mladého orla D32 najít. Věříme, že rodiče o něm vědí a nadále ho krmí. Doufáme a věříme, že D32 je v pořádku a brzy se vrátí do hnízda, stejně jako D30, když se podobná situace stala v loňském roce.Aktualizace D33 dorazil na SOAR
Orel bělohlavý z hnízda v blízkosti líhně a slavný z hnízda projektu Raptor Resource Project padl na zem pod hnízdo 5. června. Zaměstnanci líhně byli upozorněni a mladistvý byl bezpečně odebrán a odvezen do líhně.
Na hlavě  D33 byl pokousán černou mouchou. Přijatý na SOAR 5. června 2019.
Také dne 5. června, tento orel začal cestu na SOAR pro hodnocení a veškeré potřebné léčení. Během převozu výkonná ředitelka SOARu Kay Neumann poskytla počáteční hodnocení. Orel má četné kousnutí blízko očí a nozder (nares) a na zadní straně hlavy od buvolích komárů (AKA blackfly). Tato kousnutí zanechala krvavé strupy a způsobila podvýživu a dehydrataci.  Kay necítila žádné zlomeniny ani otoky nohou a křídel.
Kay si také všimla, že ocasní a křídlová pera nebyla dost dlouhá na to, aby se tento pták dostatečně opeřil pro první let. Na vnitřní straně křídel má primární (letové) peří v pouzdře. Letové peří stále roste.
D33 se zajímá o jídlo a jedl  1/2 křepelky na SOAR. Na JIP bylo jednou nabídnuto více jídla a vody. Kousky hovězího srdce jsou dnes v menu. Srdeční sval má vysoký obsah železa, který pomáhá v boji proti anémii.
Víme, že mnoho, mnoho lidí se zajímá o blaho tohoto orla. Stejně jako my.
Množství černohlavých / buvolích komárů je nešťastné, ale je součástí cyklu života. Zlepšení a rozvoj mokřadních biotopů by poskytlo kvalitní prostředí pro přirozené predátory mušek – například vážky.
Jakmile budou dostupné aktualizace D33, budou tyto informace sdíleny.Online přenos

Orel bělohlavý webkamera v Decorah

Videozáznamy:

4. dubna se vyklubal první orlíček D32

7. dubna se vyklubal orlíček D33
4. června pád orla D32

5. června pád orla D33

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares