Orlí hnízdo se nachází poblíž pstruhové líhně,  na 2325 Siewers Spring Rd v Decorah, Iowa.
Nezisková organizace Raptor Resource Project byla založena v roce 1988 Bobem Andersonem. Specializuje se na ochranu sokolů, orlů, orlovců, jastřábů a sov. Vytváří, vylepšuje a přímo udržujeme více než 50 hnízdních lokalit a hnízd, zajišťujeme školení v oblasti hnízdění a vyvíjí inovace v oblasti řízení a sledování hnízdišť, které přibližují lidi přírodnímu prostředí. Jejich posláním je zachovat a posílit populace dravých ptáků a podporují novou generaci ochranářů.Hnízdění 2019

Samička snesla celkem tři vajíčka v období od 23.2. do  2.3.  Jedno vajíčko při inkubaci dne 11. března prasklo.  Mláďata se začala líhnout začátkem dubna.

Po vydatných deštivých dnech se v oblasti, jako každý rok na jaře, přemnožily černé mušky.  Ve dne v noci nedaly orlům pokoj, neustále na ně létaly a štípaly je.

4.června se mladý orel D32 rozhodl, že nastal čas, aby prozkoumal svět z nového místa a rozhodl se vyskočit na vysokou větev nad hnízdem. Několikrát se D32 pohyboval mezi větví a hnízdem. Někdy těsně před šestou hodinou D32 vyšplhal docela vysoko do větví. Vítr se zvedl, D32 se držel pevně. Ale D32 se přesunul na konec větve a zda se pokusil skočit na jinou větev nebo se rozhodl, že je čas na první let, ví jen D32. Zdálo se, že D32 vyskočil k letu, nebo k návratu do hnízda, ale vítr byl příliš velký a D32 spadl. Byl vyslán vyhledávací tým, ale museli pátrání vzdát kvůli temnu a bouřce.

Druhý den, 5. června poprvé vyskočil na větev orlík D33. Situace z předešlého dne se bohužel opakovala, mladý orel D33 neudržel rovnováhu a na téměř stejném místě jako jeho sourozenec, kolem 2:39 odpoledne z větve spadl. Zaměstnanci líhně byli upozorněni a mladistvý byl bezpečně odebrán a odvezen do líhně, odkud byl převezen do záchranného centra SOAR.  Přes veškerou snahu pozemního týmu, který prozkoumává oblast se do dnešního dne nepodařilo  mladého orla D32 najít. Věříme, že rodiče o něm vědí a nadále ho krmí. Doufáme a věříme, že D32 je v pořádku a brzy se vrátí do hnízda, stejně jako D30, když se podobná situace stala v loňském roce.Aktualizace D33 dorazil na SOAR
Orel bělohlavý z hnízda v blízkosti líhně a slavný z hnízda projektu Raptor Resource Project padl na zem pod hnízdo 5. června. Zaměstnanci líhně byli upozorněni a mladistvý byl bezpečně odebrán a odvezen do líhně.
Na hlavě  D33 byl pokousán černou mouchou. Přijatý na SOAR 5. června 2019.
Také dne 5. června, tento orel začal cestu na SOAR pro hodnocení a veškeré potřebné léčení. Během převozu výkonná ředitelka SOARu Kay Neumann poskytla počáteční hodnocení. Orel má četné kousnutí blízko očí a nozder (nares) a na zadní straně hlavy od buvolích komárů (AKA blackfly). Tato kousnutí zanechala krvavé strupy a způsobila podvýživu a dehydrataci.  Kay necítila žádné zlomeniny ani otoky nohou a křídel.
Kay si také všimla, že ocasní a křídlová pera nebyla dost dlouhá na to, aby se tento pták dostatečně opeřil pro první let. Na vnitřní straně křídel má primární (letové) peří v pouzdře. Letové peří stále roste.
D33 se zajímá o jídlo a jedl  1/2 křepelky na SOAR. Na JIP bylo jednou nabídnuto více jídla a vody. Kousky hovězího srdce jsou dnes v menu. Srdeční sval má vysoký obsah železa, který pomáhá v boji proti anémii.
Víme, že mnoho, mnoho lidí se zajímá o blaho tohoto orla. Stejně jako my.
Množství černohlavých / buvolích komárů je nešťastné, ale je součástí cyklu života. Zlepšení a rozvoj mokřadních biotopů by poskytlo kvalitní prostředí pro přirozené predátory mušek – například vážky.
Jakmile budou dostupné aktualizace D33, budou tyto informace sdíleny.Online přenos

Orel bělohlavý webkamera v Decorah

Videozáznamy:

4. dubna se vyklubal první orlíček D32

7. dubna se vyklubal orlíček D33
4. června pád orla D32

5. června pád orla D33

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)