Kamera v hnízdní budce puštíka proužkovaného ve státě Indiana patří do projektu The Cornell Lab of Ornithology. Soví budka se nachází v zahradě Jima Carpentera, prezidenta CEO volně žijících ptáků Unlimited od roku 1999.
Budka byla obsazena v roce 2006 a od té doby hostila několik hnízdících párů sov. Kamerový systém byl aktualizován v roce 2013 s bezpečnostní kamerou Axis P3364-LVE a mikrofonem namontovaným na straně budky. Infračervený osvětlovač v budce znamená, že můžete sledovat sovy po celou noc – světlo je pro sovy neviditelné.


První vejce sezóny 2019 samička snesla 1. března,druhé vejce večer 4. března.
Puštík proužkovaný dosahuje výšky okolo 50 cm, hlavu má dokonale kulatou a širokou s tmavohnědýma očima. Jeho opeření je hnědé s intenzivním tečkováním, má bílou hruď s podélným proužkováním a s příčnými vlnkami na hrudi. Samičky i samečci mají stejné opeření, ale samičky mohou být až o třetinu větší než samci.
Obývá Severní Ameriku. Obývá smíšené lesy, ale hnízda si staví v čistě listnatých porostech v blízkosti vod. Samička snáší obvykle dvě až tři bílá vejce, ale může jich být až pět. Pouze samice inkubuje vejce a mláďata, sameček je zodpovědný za hlavní část krmení.
Mezi jeho potravu patří malí savci, plazi, menší ptactvo, obojživelníci a korýši.

Online přenos z hnízda
https://www.zoocam.info/pustik-prouzkovany/Videozáznamy Cornell Lab Bird Cams

3. dubna 2019 se začalo líhnout první mládě. PIP označuje proces, kdy kuřátko zpočátku prolomí skořápkou, pomocí tvrdého vaječného zubu. To začalo jako malá dírka večer 2. dubna . Sovím mláďatům to může trvat déle než 12 hodin, než se z vajíčka dostanou ven.

04.dubna 2019 Sameček přináší samičce živého raka

5. dubna 2019
První denní pohled na obě mláďata
11. dubna 2019
V 8 a 9 dnech po vylíhnutí rostou tyto dvě mláďata velmi rychle. Mláďata přibírajíí v průměru během 15denního období hnízdění asi 15 gramů denně. Je těžké uvěřit, že budou připraveni začít opouštět hnízdo za pouhé 3 týdny!

22. dubna 2019
Mláďata povyrostla, odpočívají v hnízdě

Jedno z mláďat se dívá přímo do kamery
2. května 2019
Mláďata začínají posedávat u vchodu do budky a okukují okolní svět. Po opuštění budky budou zkoumat okolí a lézt po okolních stromech.

6. května 2019
V den 33 období hnízdění jsou mladé sovy v každém okamžiku připraveny , aby opustily hnízdní box. Samička je přiletěla povzbudit.

7. května 2019
Jedno z mláďat zkoumá strop hnízdního boxu. Mladé sovy jsou dobrými lezci. Poté, co opustí hnízdo, stráví příštích několik týdnů lezením po stromech, než budou schopny létat.
7. května v 19:06 nejstarší mládě opouští hnízdní box. Rychlá návštěva dospělého.

Nejmladší mládě se rozhodne prozkoumat větev upevněnou na hnízdním boxu. Převrací se hlavou dolů, sotva se drží. Toto chování je typické pro mladé sovy, které stráví dalších 6 týdnů, kdy se učí létat a žít na vlastní pěst, zatímco dospělí je dál živí a dávají jim přístřeší.

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)