Orlího hnízdo se nachází na soukromém pozemku společnosti Dick Pritchett Real Estate v jihozápadní Floridě ve městě Fort Myers.
Sezóna 2020 je osmá sezóna, kdy společnost Dick Pritchett Real Estate poskytla živý pohled na toto hnízdo.


Mladým orlům je 8 týdnů.
E15 a E16 jsou inteligentní a pozorní mladí orli, kteří se učí o životě orla. Ve věku 8 týdnů jsou téměř úplně dospělí s velkolepými rozpětími křídel, které jim umožňují mávat, skákat a získávat sílu ve větru. Jsou vyrovnaní a sebevědomí, když tráví čas posazeni na kolejích hnízda.
E15 se díval na horní větve a zvědavě hleděl na špačky. Sledoval maminku a tátu v horních větvích, to může být pozvání k dobrodružství. V pondělí, 25.5.2020 vyskočil poprvé E15 na větev, ve věku 55 dní. E16 vše pozoroval a možná si pomyslel, že je další na řadě. Toto byla rekordní sezóna pro Harriet, M15, E15 a E16.
Harriet a M15 dodávali během týdne velké množství kořisti, včetně spousty ryb, savců a ptáků. E16 provedl obrovské zakrytí kořisti křídly, popadl a udržel kořist pro sebe. Na konci týdne E15 získával pevnou půdu pod nohama svými schopnostmi krmení. E16 byl vždy chytřejší, věděl, kdy udělat správný krok. Kradením se pokoušeli získat úlovek pro sebe. Oba zlepšili své krmení, když je maminka a táta nechali chvíli bojovat se svou kořistí, než vstoupili na pomoc. E15 a E16 s očekáváním sledují lekce jak zpracovat kořist. Chytit kořist od mámy a táty ukazuje dobrý pokrok v síle a odvaze, která jim bude dobře sloužit, když budou sami.
E15 a E16 v nadcházejících týdnech zdokonalí více své dovedností, když se budou učit jak přežít ve velkém světě mimo pohodlí hnízda. Dosáhnou mnohem více milníků a budou seznámeni s okolnostmi a příležitostmi, s nimiž se mohou během cesty setkat. E15 a E16 budou dobře připraveni na budoucnost s povzbuzením a příkladem pozoruhodných rodičů.

Online přenos z hnízda:

Orlí hnízdo Harriet a M15 – webkamera

Videozáznamy:
M15 letí s bezhlavou rybou a E16 se na ní vrhá! E16 je první, kdo chytil rybu a začal se sám krmit. Přibližně po 10 minutách přichází E15 a ukradne rybu E 16 a vezme ji na stranu hnízda a také se sám živí!

Další lekce samokrmení, bránění a krádeže ryby


M přiletí s celou veverkou a E15 dělá úžasné krytí a drží nohu na veverce. Další lekce pro mladé orly. Táta odlétá a nechá E15 převzít kořist, aby se pokusil sám veverku porcovat. Poté co na tom nějakou dobu pracuje, převezme veverku E16 , kterému se podaří trochu roztrhnout kožešinu a několikrát si kousne. E16 ve skutečnosti dělá na veverce velký pokrok! Když se E16 unaví, M15 seskočí z větve do hnízda, Harriet ho následuje a přebírá krmení.

25. května poprvé E15 vyskočil na větev. E15 přepisuje všechny záznamy pro nejranější větvení jaké kdy bylo na hnízdě SWFL, E15 se odvážil jako velký profesionál na větev ve věku 55 dní! Předchozí záznam byl E12 za 60 dní!

Zdroj: SWFEC, Nest Notes od dadsjazz, videozáznamy Lady Hawk

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)