Spolu s albatrosem stěhovavým je albatros královský největším mořským ptákem na světě.Jsou také z nejdelších žijících mořských ptáků,pravidelně se dožívají 40 let a více.Jedna samička na Taiaroa pojmenovaná jako „babička“, odchovala mládě ve věku 62 let.

[ihc-hide-content ihc_mb_type=“show“ ihc_mb_who=“2,3,4″ ihc_mb_template=“1″ ]

Když se jeden z páru vrátí z moře jejich přílet k hnízdům provází bouřlivé volání, podle kterého se partneři poznávají, ihned po dosednutí začnou roztahovat křídla na uvítanou. Přiblíží se k sobě, aby do sebe začali zlehounka cinkat zobáky.Tyto projevy jsou typické i při páření.

Hnízdící oblast u Taiaroa,je chráněná oblast,kde letní teploty země mohou dosáhnout přes 50 stupňů Celsia.Tyto podmínky nejsou ideální pro rod,který se mnohem lépe přizpůsobuje subantarktickým podmínkám, ale Oni si vybrali toto místo.
V dřívějších dobách mohli zemřít vyčerpáním z horka.Nyní je tam vybudováno hasící zařízení,které v horkých dnech stříká vodu přes hnízda a ochlazuje ptáky.
Horké podmínky během líhnutí je velkým problémem.Líhnutí mláďat albatrosa může trvat 6 dní než se vyklube z vajíčka.Mouchy mohou naklást do vajíčka vejce během tohoto období což způsobí úhyn mláděte.Zaměstnanci proto potírají okolí hnízda mátovou esencí,která mouchy odradí.

Nová sezóna hnízdění Albatrosů královských začíná. Zatím biologové identifikovali 141 ptáků, kteří se v této sezoně vrátili na pobřeží..Ptáci se budou vracet až do prosince.

Aktualizace Department of Conservation

Jsme zpátky… Naše poslední kuřátko odletělo až 14. října a první ptáci na sezónu už dorazili zpět

Prozatím jsme identifikovali 141 ptáků kteří se vrátili k hnízdění.Také nyní máme 28 vajec .

Pokud jde o webovou kameru, v této fázi plánujeme, že ji opustíme ve stávajícím místě, ale znovu jej umístíme tak, aby ukázala na hnízdění GO / WO. Chceme ji přiblížit, abychom získali lepší přehled o činnosti hnízda.
Jak jsme se zmínili, čekáme jen na to, aby se ptáci usadili na svých hnízdech, než změníme polohu kamery, abychom získali detailní pohled na minulé hnízdo. Pokaždé, když změníme polohu kamery nebo pracujeme na fotoaparátu, ruší to ptáky, snažíme se co nejvíce minimalizovat pohyb u hnízd.
Jak někteří z vás poznali, máme nového strážce, který začal pracovat v Taiaroa Head. Jmenuje se Mike a přichází s bohatými zkušenostmi v celé řadě projektů a druhů, a to jak na Novém Zélandu, tak v mezinárodním měřítku. Je skvělé mít ho v týmu.

Videozáznamy:

Samička inkubuje vajíčko,přicházejí další dva albatrosi

Sameček přichází pozdravit inkubující samičku
https://www.youtube.com/watch?v=edMrNnHBgrI

Sestřih hnízdění 2016/2017

[/ihc-hide-content]

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)