Národní park a rezervace Katmai se nachází v jihozápadní části Aljašky na Aljašském poloostrově.Oblast byla vyhlášena národním parkem v roce 1980 a je známa zejména pro svou vulkanickou činnost a také obzvláště velkou koncentraci hnědých medvědů a orlů bělohlavých.

[ihc-hide-content ihc_mb_type=“show“ ihc_mb_who=“2,3,4″ ihc_mb_template=“1″ ]

V národním parku Katmai je velmi rozšířena populace hnědých medvědů (podle odhadů více než 2000 jedinců); park proto poskytuje dokonalá místa pro jejich pozorování. Kde jsou na Aljašce medvědi, bývají i lososi – oblíbená to potrava medvědů. Lososi zde putují řekami proti proudu a zejména u splavů na ně medvědi rádi číhají, což bylo zdokumentováno v řadě filmů a na fotografiích, které pocházejí právě z této oblasti, zejména na řece Brooks.
Lososi však nezůstávají kořistí pouze medvědů, ale na své si v národním parku Katmai přijdou i Orli. Žije zde velká populace orlů bělohlavých.Při lovu můžeme pozorovat dospělé jedince,ale i mladé orly.

Videozáznamy:

Orel bělohlavý na stromě u řeky Brooks Falls

Orel na ostrůvku

V ranních hodinách orel na stromě u řeky

Orel na ostrůvku pojídá zbytky lososa

Dva orli při východu slunce

Dav orlíci na stromě

Orel ulovil lososa a odtáhl si ho na ostrůvek

Dva orlíci společně na ostrůvku

Orel na větvi pozoruje řeku,po chvíli se vrhne do vody a uloví rybu s kterou doplave na ostrůvek.Obtěžují ho straky a přilétá mladý orel,který se chce zmocnit úlovku.Po chvíli přilétá další mladý orel.

Orli se na ostrůvku „hádají“

[/ihc-hide-content]

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)