Již poosmé bylo zahájeno živé vysílání ze sloupu vysokého napětí MAVIR v Maďarsku.
V předchozích letech patřili mezi obyvatele budky Raroh velký, Poštolky a dokonce Ostříž lesní. Živé video HD videokamery je k dispozici 24 hodin denně, dokonce i v mobilní verzi.


Raroh velký je ohrožený dravec z čeledi sokolovitých. Hnízdí v rozmezí od východní Evropy východně přes Asii až po Mandžusko. Je převážně tažný, zimuje v Etiopii, na Arabském poloostrově, v severní Indii, Íránu a západní Číně. Raroh velký je velký dravec dorůstající 47 – 55 cm s rozpětím křídel 105 – 129 cm. Svrchu je převážně hnědý s šedými letkami, temeno hlava je zbarveno hnědě. Spodina těla je světlá s hnědými stříkanci na břiše. Obě pohlaví jsou si velmi podobná, mladí ptáci jsou v porovnání s dospělci jednotvárněji hnědější. Obývá otevřené krajiny s řídkým porostem stromů. Živí se zejména hlodavci a ptáky, které loví přímým pronásledováním. Hnízdí na zemi, holých skalních římsách nebo v opuštěných hnízdech jiných větších ptáků na stromech. Klade 3 – 6 vajec. Raroh velký je v současné době vyhodnocen jako ohrožený druh. Důvodem je rychlý populační pokles, který je viditelný zvláště na asijském kontinentě. Jeho největší hrozbou je ztráta přirozeného biotopu a lov. V roce 2004 byla jeho populace odhadována na 7 200 – 8 800 dospělých jedinců.Online přenos z hnízda:

Raroh velký – webkamera v Maďarsku

Videozáznamy

9.3 samička položila první vejceSameček opouští vajíčko a páří se samičkou

11.3 druhé vajíčko
Střídání v inkubaci

13.3 třetí vajíčko
Sameček s kořistí

Střídání v inkubaci
15.3 čtvrté vajíčko

Sameček odlétá, samička přebírá inkubaciOdebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)