Hnízdo orlů bělohlavých se nachází na útesu ostrova Catalina.
Část Normandských ostrovů se nachází v idylickém prostředí přibližně 35 kilometrů od pobřeží jižní Kalifornie.
Samička je kroužkovaná a značená číslem K – 82, sameček je označen číslem K -81.
Pár spolu hnízdí od roku 2006. Letošní hnízdění se orlům nezdařilo. Samička K-82 měla velmi těžké období, když utrpěla zranění v boji s jinou orlicí. Proto zřejmě snesla v této sezóně jediné vajíčko 2. dubna o měsíc později než je v tomto hnízdě obvyklé. Vše probíhalo v pořádku, po uplynutí inkubační doby se mládě nevylíhlo, zdálo se, že vejce není oplodněné. 17. května se vejce rozbilo. 18. května, když samička vstala z vajíčka jsme spatřili pozůstatky uhynulého mláděte s fragmenty vaječných skořápek. Samička jemně odstranila zbytky vajíčka s uhynulým mládětem a umístila ho na kolejnice hnízda – smutné zakončení sezóny.V tomto případě bylo vajíčko oplodněno, ale něco způsobilo, že se embryo zcela nevyvíjelo.
Možné příčiny:
1) Vejce nebylo dostatečně a často během inkubace otočeno. To je nezbytné k tomu, aby se zabránilo přilehnutí embrya
k membráně, která ho obklopuje.
2) Vejce nebylo řádně inkubováno. Po několika dnech od snesení vajíčka musí být embryo udržováno na stabilní teplotě mezi
35 a 40 stupni C. Vejce může být ponecháno neinkubováno krátkodobě, v závislosti na teplotě okolního vzduchu a hloubce hnízdící misky.
3) Do vaječné skořápky pronikly bakterie nebo chemikálie.
4) Skořápka byla narušená před tím, než se mládě plně vyvinulo. Skořápka se stává tenčí a křehčí jelikož mládě absorbuje část vápníku do vyvíjejících se kostí.
5) Mládě nebylo ve správné poloze pro líhnutí, musí být otočeno zobákem vzhůru, aby mohlo mléčným zubem, který má na zobáku ( ten po několika dnech po vylíhnutí odpadá) propíchnout membránu a začalo samo dýchat a mohlo narušit skořápku pro líhnutí.


Videozáznamy z hnízda:
Toto vejce bohužel překonalo datum vylíhnutí a považovalo se za životaschopné. Doufejme, že příští sezóna bude lepší pro tento pár.

18.května. Smutný den, když se samička K-82 probudí a odstraní nezkažené zbytky vajíčka. Přemístí je na okraj hnízda.TH – K-82 Večerní návštěva Starého hnízda 19.května

K-81 a K-82 navštívili Staré hnízdo

K-82 přináší větev do starého hnízda. O 15 minut později, spolu se svým kamarádem, K-81, letí na nové hnízdo.
TH – návštěvy obou hnízd

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)