Kamerový systém bude uveden do provozu 1.10.2017
Máme pozitivní zprávy od pozemních fotografů,Harriet a M15 se zdržují v okolí pastviny a přinášejí nový materiál na starý hnízdící strom,který má po hurikánu Irma pár poškozených větví. Silné větrné poryvy během Irmy zničily pár stromů poblíž, ale naštěstí strom držící hnízdo je v pořádku.

Bylo pozorováno páření orlů.
Foto David Eppley Photography

[ihc-hide-content ihc_mb_type=“show“ ihc_mb_who=“2,3,4″ ihc_mb_template=“1″ ]

„Orli jsou divocí ptáci a Eagle Camera (SWFEC) nezasahuje do hnízdění těchto majestátních orlů uvidíme život a můžete vidět i smrt“
Původní dvojice dospělých orlů, známá jako Ozzie a Harriet, se do tohoto hnízda dostala v roce 2006.
Pár přemístil hnízdo přes ulici do své současné polohy pro hnízdní sezónu 2006-2007. Toto hnízdo je označeno jako LE026-B státu Florida Monitoring Program. Bylo sledováno na tomto místě po dobu 8 let.

Přenos z orlího hnízda v jihozápadní Floridě ve městě Fort Myers, nedaleko Dick Pritchett Real Estate byl zahájen v říjnu 2012.

Více než 16 milionů diváků sledovalo hnízdění dospělých orlů Harriet a Ozzie.

Dne 17. března 2015 nalezli pracovníci Komise pro ochranu ryb a divoké zvěře (FWC) zraněného Ozziho a byl odvezen na kliniku pro rehabilitaci volně žijících živočichů, Inc. (CROW) za účelem vyhodnocení po projevování známky dezorientace a zranění. Po 97 dnech péče, kdy se zotavil ze zlomeniny klíční kosti byl Ozzi propuštěn zpátky do divočiny poblíž hnízda.

V sobotu 19. září se objevil Ozzi na hnízdě.
27. září po boji s orlem v oblasti byl nalezen Ozzi zraněný a znovu přijat zpět do péče CROW.
V úterý 29. září Ozzi zemřel.

Po smrti Ozziho strávila Harriet několik týdnů s jinými orly na pastvině,ale nakonec se připojila k M15 (zkráceně pro Male 2015) a snesla 2 vejce. 1. vejce: 19. prosince v 16:25,
2. vejce: 22. prosince v 17:40 První orlík E7 se vylíhl 26.ledna,druhý E8 27.ledna.

9. února musel být E8 vyňat z hnízda,když se mu omotal rybářský vlasec kolem nohy,což způsobilo otok. E8 byl převezen k léčbě do CROW a o 3 dny později byl vrácen zpět do hnízda.

Při silném větru se začalo hnízdo rozpadat.7.května byli mladí orli napadeni sovou.E7 se po útoku vrátil druhý den do hnízda,ale E8 se nevracel.13.května našli dobrovolníci E8 naživu v nedalekém okolí se zlomenou nohou. E8 byl znovu přijat do CROW. Po téměř 3 měsících v CROW byl E8 propuštěn 18. srpna zpět do přírody.
Hnízdo se nachází ve výšce 60 metrů nad zemí, v borovém stromu. Na jaře roku 2016 se začalo hnízdo rozpadat až zcela spadlo.

V sezóně 2016-2017, orlí pár Harriet a M15 postavili zbrusu nové hnízdo.
Harriet snesla 2 vejce.První vajíčko snesla 22.listopadu,druhé 25.listopadu.
Z jednoho vajíčka se vyklubal orlíček E9 31.12.2016 v 7:33
Druhé vajíčko bylo zřejmě neoplodněné.
E9 dosáhl rozvětvení 6.března 2017,plně se rozvinul a poprvé vyletěl z hnízda 14.března v 7:22 hodin a naposledy byl viděn na pastvině 2.května 2017 v 10:00 hodin.

Kamera č. 1 je umístěna na hnízdícím stromě, necelé 2 metry nad hnízdem a je vybavena nočním viděním nebo infračerveným světlem, které nevydává žádné skutečné světlo. Ani hluk. Ptáci nevidí ani neslyší nic, co přichází z kamery. Kamera č. 2 je umístěna přibližně 18 metrů od hnízda a má schopnost zachytit snímky hnízda mimo pohled kamery č. 1 Obě kamery jsou šetrné k životnímu prostředí, nejsou intruzivní a jsou navrženy tak, aby nabízely nejlepší pohled na hnízdo a ptáky při zachování nedotčené krásy hnízda a jeho okolí.

Třetí kamera (Cam # 3) je instalována blíže k severu rybníka, zachycuje aktivitu a dění kolem pastviny a v oblasti rybníka.

Videozáznamy od pozemních fotografů:

M15 přinesl první větvičku sezóny 6 na hnízdo. A zdá se, že Harriet pracuje na novém hnízdě na západním stromě.

Pastvina a hnízdící strom po hurikánu Irma

Harriet a M15 pokračují v přípravě hnízda pro novou hnízdní sezónu.

Kamery jsou nainstalovány – Harriet a M15 nosí klacky a trávu do hnízda

Harriet & M15 přidávají další větve, tráví čas na větvích hnízdícího stromu a začali se pářit.

Úprava hnízda zblízka

Harriet

Pohled na hnízdo,pastvinu a okolí, Toto video zobrazuje vše od parkoviště kostela, pohled na hnízdo z východní strany a od jižní strany, až k Pritchettově bráně.

26.září páření orlů

[/ihc-hide-content]

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)