V milovaném hnízdě orlů bělohlavých ve městě Fort Myers se situace změnila, protože samička Harriet a M15 zůstali v této sezóně sami.

V úterý odpoledne bylo ohlášeno, že známý orel E14 má krvácející zranění na levém křídle, pravděpodobně od rybářského háčku. Ve středu ráno diváci jihozápadního hnízda Florida Eagle Cam hlásí, že E14 zemřel. Kamery se odvrátily od hnízda, když se rodiče zabývali situací. E14 se vylíhl 19. prosince. Jeho sourozenecké vejce nebylo životaschopné.


E14 rychle rostl a zdálo se, že všechno funguje dobře až do úterního odpoledne. Tým uvedl, že rozpětí křídel E14 bylo téměř 60 centimetrů široké a vážil kolem 2,5-3 kila.
Velmi populární hnízdo orlů bělohlavých se nachází v jihozápadní Floridě, ve městě Fort Myers a vysílá 24 hodin denně. Každý den přitahuje tisíce diváků z celého světa.

Harriet na hnízdě Eagle Cam hnízdí od roku 2006, nejprve s kamarádem Ozziem a poté s novým kamarádem M15 poté, co Ozzie zemřel v roce 2015. Harriet od té doby úspěšně vychovala alespoň jednoho orla každou sezónu.


Vyjádření Southwest Florida Eagle Cam
S těžkým srdcem sdílíme, že E14 zemřel. Včera odpoledne bylo pozorováno krvácení E14. Nevíme důvod zranění. Oslovili jsme příslušné úřady a čekali jsme, jak postupovat, když padla noc.

Bohužel někdy v noci E14 zemřel. Dnes ráno pokračovala realita divoké zvěře a E14 byl konzumován. Během této obtížné doby jsme přesunuli pohled kamery mimo hnízdo.


Online přenos:

Orlí hnízdo Harriet a M15 – webkamera

Zdroj: Southwest Florida Eagle Cam, fox4now.com

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)