Toto hnízdo kolibříků se nachází na soukromém pozemku ve větvích fikusového stromu v La Verne v Kalifornii. Kolibříci zde hnízdí od roku 2005. V roce 2012 postavila samička v jedné sezóně 4 hnízda. Od té doby se vysílá přenos online.
Ročně samička odchová čtyři až pět mláďat v hnízdě o velikosti půlky golfového míčku, každé vajíčko má velikost asi jako Tic Tac. Mláďata se líhnou 15 – 18 den a jsou velké jako včela. Po přibližně 20 dnech od vylíhnutí začnou mláďata prozkoumávat svět. Samička je i nadále krmí mimo hnízdo, než se zcela osamostatní. Chovné období je od prosince do června.


Jaký druh kolibřík je Bella?
Bella je Allenův kolibřík (Selasphorus sasin)
Samička Bella položila celkem dvě vajíčka.
Bella položila své první vejce 8. ledna v 7:47 hodin a její druhé vejce 10. ledna v 10:34 hodin.
První vejce se vylíhlo 26. ledna kolem 10:30. Druhé vajce se vylíhlo 27. ledna

Allenův kolibřík

Kolibřík Allenův (Selasphorus sasin) je malý pták, dosahuje délky pouze 76 až 89 mm. Samec má zelený hřbet a čelo, s rezavě zbarvenými (zlacenými) boky, kostrčí a ocasem. Samečkovo hrdlo je duhově oranžově-červené až hnědé. Samice a mladí kolibříci jsou podobně zbarvené, ale postrádají duhovou barvu na krku, místo toho mají na hrdle řadu skvrn. Samice jsou většinou zelené a mají rezavou barvu pouze na ocasu, který má také bílé špičky. Mladí kolibříci jsou tak podobní samičce, že jsou v terénu téměř nerozeznatelní. Období a rozsahy rozmnožování jsou běžnými faktory, které se používají k rozlišení mezi těmito dvěma druhy v určité zeměpisné oblasti. Kolibřík Allenův je běžný pouze v hustých lesích, zahradách a loukách pobřežní Kalifornie od severu Santa Barbary a jižního pobřežního Oregonu. Je stěhovavý a zimy tráví podél tichomořského pobřeží centrálního Mexika.


Kolibřík Allenův staví své hnízdo z rostlinných vláken a stonků plevelů, potahuje hnízdo lišejníky a pavučinami, aby mu poskytl strukturu. Hnízdo je umístěno nad zemí na větvi stromu nebo stonku rostliny. Samice klade jedno nebo dvě bílá vejce, která inkubuje 15 až 18 dní. Mladí opustí hnízdo asi tři týdny po vylíhnutí. Matka i nadále krmit mláďata ještě několik týdnů.
Kolibříci jsou velmi zdatnými letci. Za sekundu mohou mávnout křídly 12× až 90×(v závislosti na druhu), díky čemuž se mohou ve vzduchu doslova zastavit na místě. Dokážou také vyvinout rychlost větší než 15 m/s (54 km/h), a jako jediní zástupci ptačí říše dokážou létat pozpátku. Jde o endemické živočichy, kteří se vyskytují jen na americkém kontinentě. Živí se zejména nektarem rostlin, k čemuž jim napomáhá jejich dlouhý zobák, který je častou různých druhů odlišný a specializovaný pro určitý druh květu.

Online přenos z hnízda

Hnízdo kolibříka – webkamera

Videozáznamy:

2 vajíčka v hnízdě

Vylíhlo se první mládě

Zdroj: bellahummingbird.com, wikipedia.org, Bella Hummingbird

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)