Orel bělohlavý je už dlouho oslavován lidmi pro svou sílu, moudrost, naději, odvahu a loajalitu. Byli drženi v úctě mnoha náboženstvími a kulturami jako nedílná součást jejich tradic a spirituality. Úžasné lety vedou orla do nejvyšších výšek mezi mraky a nad ně. Tato schopnost byla vytvořit rovnováhu ve svém životě, která umožňuje výkonné vize a zároveň zachovat silnou vazbu na zemi. Jejich přežití jim přikazuje žít život v okamžiku a přizpůsobit se nepředvídaným okolnostem. Nebojácně se zaměřují na pokračování svého druhu a jsou hluboce oddaní svým kamarádům a potomkům.


E14 byl jasným a radostným doplňkem světa Harriet a M15 a během těchto několika krátkých týdnů zachytil srdce všech. E14 byl inteligentní a energický orel. Harriet a M15 se mimořádně starali o své drahé dítě. Bylo zřejmé, že E14 utrpěl zranění vedoucí ke ztrátě krve. Harriet stála u E14 na hnízdě a M15 je často kontroloval. Vypadalo to, jako by věděli, že s jejich vzácným maličkým není něco v pořádku. E14 udělal poslední cestu k Duchu Velkého orla v časných ranních hodinách ve středu 15. ledna.

Zpráva z CROW – Klinika rehabilitace divoké zvěře, Inc.

Ve čtvrtek odpoledne pracovníci CROW odstranil pozůstatky E14 z hnízda Eagle Cam na jihozápadě Floridě a přivezl je na Kliniku pro rehabilitaci divoké zvěře, CROW. Z hnízda bylo také odstraněno nevylíhnuté vejce.
Byl pořízen rentgenový snímek těla, který v těle E14 neodhalil žádné cizí předměty, jako je rybářský háček, a zaměstnanec, který vyzvedl ostatky, nenašel v hnízdě žádné rybářské háčky ani šňůru.

Veterinární pracovníci provedli krátké vyšetření, v němž zjistili, že celá levá strana je pokryta krví, která se zdá, že pochází ze zlomeného peří na levém křídle. Nebyly zjištěny žádné další traumatické rány před smrtí orla.
Ostatky E14 byly zaslány na univerzitu Southeast Cooperative Wild Disease Study (SCWDS) of Georgia, k dalšímu vyhodnocení a testování, včetně testování na rodenticidy, (pesticidy určené k hubení hlodavců, chemické látky narušující srážlivost krve),které mohly přispět k smrti orla. Než obdržíme výsledky, bude to nějakou dobu trvat, ale jakmile budou k dispozici, podělíme se o ně.
U odebraného vajíčka jsme dokázali určit, že bylo oplodněno a částečně se vyvinulo, ale nedokázali jsme zjistit, proč se nevylíhlo.


Ptáci a peří

Všichni ptáci mají v krvi peří, takže je důležité, aby majitelé domácích ptáků byli s nimi seznámeni a věděli, co dělat v případě, když se peří zlomí. Tato peří jsou také známá jako krevní peří. Je to nové peří, které aktivně roste a v hřídeli teče krev. Je vidět u mladých ptáků a u zralých ptáků po línání nebo při přepeřování křídel nebo ocasního peří.
Zlomené krevní peří
Zlomené krevní peří může být pro domácího mazlíčka nouzovou situací. Zlomené krevní peří, které zůstává v ptačí kůži, v podstatě funguje jako otevřená vodovodní baterie, která umožňuje krvi vytékat z ptačího těla. Protože ptáci nemohou tolerovat mnoho ztrát krve, zlomené krevní peří, které zůstane neošetřené, může být v některých případech fatální.
Pokud si všimnete krve na svém ptákovi nebo v kleci, první věcí, kterou musíte udělat, je zjistit, zda je skutečně výsledkem zlomeného krevního peří. Většina zlomených krevních peří je poměrně snadno identifikovatelná, protože budete moci vidět krev vycházející přímo z peří. Pokud nedokážete zjistit, zda je zlomené krevní peří zdrojem krvácení vašeho ptáka, vezměte svého ptáka k veterináři co nejrychleji na vyšetření a ošetření.
Léčba
Pokud jste schopni identifikovat zlomené krevní peří, musí být odstraněno z ptačí kůže, aby se zastavilo krvácení. Chcete-li odstranit zlomené krevní peří, musíte nejprve zabalit ptáka do ručníku. To vám nejen umožní bezpečně omezit vašeho domácího mazlíčka při práci na odstranění pírka, ale v důsledku postupu také sníží množství stresu pro vašeho ptáka.

Potřeby, které budete potřebovat, jsou škubací nástroj (silné pinzety, nebo kleště, hemostatika (přípravek k zástavě krvácení), nebo kukuřičný škrob a sterilní gáza.
Jakmile je váš pták omezen, vyhledejte zlomené krevní peří. Pomocí pinzety pevně uchopte pírko u dna, v blízkosti kůže ptáka. Pracujte co nejrychleji a zatáhněte za základnu peří, dokud nebude uvolněno z peřového folikulu. (perového váčku)
Poté, co vytrhnete krevní pírko, položte na zasaženou oblast špetku kukuřičného škrobu, abyste pomohli srážení, a použijte kus sterilní gázy, abyste na folikul vyvinuli tlak, dokud se krvácení nezastaví.
Nové peří by mělo začít růst, aby nahradilo to, které bylo třeba vytáhnout.
Je dobré naplánovat návštěvu svého veterináře co nejdříve po odstranění zlomeného krevního peří, jen abyste se ujistili, že neexistují žádné komplikace a váš pták se zotavuje úspěšně. Pokud jste se dosud s tímto problémem nesetkali, zeptejte se svého veterináře, co byste měli udělat, pokud váš pták zažije zlomené krevní peří. Uchovávejte ve své soupravě pro první pomoc u ptáků silné pinzety nebo čisté kleště a gázy.


Online přenos z hnízda:

Orlí hnízdo Harriet a M15 – webkamera

Videozáznamy: UPOZORNĚNÍ – VIDEOZÁZNAMY NEJSOU VHODNÉ PRO CITLIVÉ POVAHY!

Zraněný E14 na hnízdě

E14 zemřel během noci. Harriet strávila noc v blízkosti svého dítěte – E14 zemřel někdy po 1:30 ráno.

Odebírání pozůstatků E14 a nevylíhnutého vajíčka

K hnízdu přicházejí diváci, aby vyjádřili soustrast a respektovali ztrátu E14.

Zdroj: Southwest Florida Eagle Cam, Dadsjazz, CROW – Clinic for the Rehabilitation of Wildlife, Inc, Lady Hawk, wristlings, thesprucepets.com

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Odebírejte aktuality ze světa přírody

Jednou týdně vás budeme informovat o nejdůležitějších údálostech z dění před kamerami.

Děkujeme Vám. Nyní zkontrolujte vaší emailovou schránku a nastavení potvrďte kliknutím na odkaz.

Pin It on Pinterest

Sdílejte stránku

Podělte se s kamarády.

Shares
(Omlouváme se za zobrazovaní reklamních prvků, ale prokliky na partnerské stránky nám pomáhají financovat provoz a aktualizaci ZooCam.info)